Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan akinek nagyon...

Van itt olyan akinek nagyon fiatalon lett kivehetős fogsora?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, sok tömés van, gyökérkezelés 2. Nem olyan rosszak, hogy ne legyen menthető sőt még jó pár évig elbírják korona nélkül is.

Viszont az utóbbi időben nagyon szorongok, szinte már depresszió..a páromnak már lassan elege van belőlem..

A probléma az, hogy jobb alul hiányzik az 5-ös és a 6-os is be van gyulladva húzni kéne, már a hajam fele kihullott..félek, hogy idővel a 7-esnek is annyi..szóval ez a hátsó szekció problémás…nagyon félek nem akarok fogatlan lenni 21 évesen! Nyilván implanttal meg lehet oldani de az sem örök élet..félek hogy a párom meg fog undorodni..kinek kéne egy fiatal fogatlan nő? Akkor inkább megölöm magam..

Hozzáteszem, nem dohányzom, nem iszok, nem drogozok!!


2021. nov. 21. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Menj el egy általános fogászati felmérésre, ott elmondják a lehetőségeket! Az viszont nem megoldás, hogy a homokba dugod a fejed és nem kezelteted a fogaid.
2021. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Manapság az ilyen dolgot, mint a fogatlanság, olyan jól lehet orvosolni. Nyilván sosem lesznek igazi fogaid újra, és nyilván jobb, ha az embernek meg vannak a saját fogai, viszont ez nem olyan dolog, ami az ember lehetőségeit az életben elrontják. Mármint, ha a párod szeret, melletted fog maradni. Én is, most ha a párom fogatlan lenne, jól van. Most emiatt nem fogom elhagyni, vagy bármi. Ez nem olyan hatalmas dolog. Emiatt megölni magad? Annyival rosszabb helyzetek vannak, annyi embernek súlyosabb problémája van, ahhoz képest a fogatlanság, ami megoldható, eltörpül. Meg amúgy is, nem is tartasz ott. Írod, hogy menthetőek a fogaid. Akkor kezeltesd őket, mentsd meg őket. Kár ilyenkor azon agyalni, hogy nem lesznek majd fogaid... most vannak fogaid, az a lényeg. Ne a jövőn gondolkodj, értelmetlen.
2021. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A fiatal korod miatt nem biztos, hogy túl sok mónika showt láttál, de abból tudhatnád, hgy fiatal fogatlan nők is olyan dögös pasikat tudnak összeszedni, hogy hihetetlen. Amúgy meg nem leszel fogatlan, csak nem igazi fogaid lesznek. Rengeteg embernek vannak implantátumai fiatalon is. Valaki csak azért csináltat, mert egyszerűen csúnyák a fogai vagy túl kicsik, túl nagyok, stb. Sokkal több embernek van mű foga, mint gondolnád, csak nem látszik, mert ma már nagyon jól meg tudják csinálni. Ez már nem számít cikis dolognak.
2021. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyilván járok fogorvoshoz, az utóbbi fél évem csak arról szól, hogy minden héten ott vagyok szinte..csak nagyon aggaszt, hogy még csak gyerekem sincs és mennek tönkre… nyilván megcsináltatom.

Hiába mosom genetika is benne van sajnos mind a két ágról..anyukámnak 37 évesen ki kellett húzni az összeset.. és apukám részéről is 40 éves kora körül minden családtagnak alig volt foga..de legalább nekik addig kibírta, én meg itt szenvedek ugyanaz miatt 21 évesen..

2021. nov. 21. 13:08
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

“ Hiába mosom genetika is benne van sajnos mind a két ágról..anyukámnak 37 évesen ki kellett húzni az összeset.. és apukám részéről is 40 éves kora körül minden családtagnak alig volt foga..de legalább nekik addig kibírta, én meg itt szenvedek ugyanaz miatt 21 évesen..”


Ezt a genetika kifogást el kellene felejteni már, mert nem igaz.

Nekem is “genetikailag” rosszak a fogaim, hiszen anyai és apai ágról is kb minden rokonnak szar, húgom fogai dettó… érdekes az enyémek nem, egyetlen rohadt nagy különbség, hogy én fél évente járok fogorvoshoz az elmúlt 20 évben, azóta 1 darab töméscserém volt, minden tömött fogam (3) előtte keletkezett, 3 fogam hiányzik, abból 2-t pár éve húztak ki, elsősorban NEM fogászati okból (bölcsességfog-fejfájás), de részben, mert nyomták a többi fogam előre, de nem volt semmi bajuk.


Egyél normálisan, moss fogat, járj fogorvoshoz, és ne kend a genetikára!

Ha pedig a mentális egészséged ezt megszenvedi, akkor keress fel egy pszichológust!

2021. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Pedig de, a genetikától is függenek, hogy kinek mennyire romlandóak a fogai, és ebben a fogorvosok is eddig mind teljesen egyetértettek velem. Attól, hogy a rokonaidnak romlandóbbak a fogai, te még örökölhettél más géneket, ez nem úgy működik, hogy a családon belül mindenkinek minden ugyanolyan.
2021. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 : mosom és mint írtam járok fogorvoshoz. A csírahiányról nem tehetek meg hogy pont a mellette lévővel van a gond. Azzal az egyel.

Örülök, hogy neked nincs gond a fogaiddal és nyertél a genetikai lottón:)))

2021. nov. 21. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogak romlandóságában nagyban közrejátszik a genetika. Fogorvos vagyok amúgy.

Kérdező, a mai világban már átlag dolog az implantátum, fiataloknak is gyakran van, emiatt ne érdezd magad kellemetlenül.

2021. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hiányzó fog miatt kivehető műfogsor? sztem elég túlzod a dolgot.

fogorvoshoz elmész ő elmondja a lehetőségeket.

engem is elkeserít hogy majd nekem is kell kb 4 fogat pótoltatnom 30 évesen, de ez van, megcsináltatom és kész.


és szerintem is genetika függő ez az egész, nyilván a legmeghatározóbb a szájhigiénia, de a genetika is befolyásolja.

érdekes tény hogy unokatesóm eddig élete során csak iskolafogászaton volt, nincs egy tömése se, viszont a testvére és a szüleinek kellett járkálni fogászatra mert voltak bajok a fogaikkal.

2021. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!