Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap megyek fogszabályzóshoz...

Holnap megyek fogszabályzóshoz, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Holnapra van az időpontom, s mire számíthatok? Azon kívül, hogy megnézi.

Venni fog még így az első nap rögtön mintát illetve készít röntgen felvételt?

Ha ezek meg vannak még rögtön meg is mondja, hogy mikor kell vissza mennem újra amikor már megkapom a fogszabályzóm?

Illetve ha egy kicsit be van gyulladva az alsó ínyem (csak az alsó) tehát piros, akkor az nagy probléma? Gátol majd a folyamatba? Tehát várni kell majd még, hogy lehessen fogszabályzóm?


2021. nov. 28. 20:15
 1/2 anonim válasza:
nekem ugy volt h odamentem eloszor megnezte es ugye kiderult h van meg egy lyukas fogam ezert elkuldott egy masik fogorvoshoz ahol leszedtek a fogkovet meg minden betomte stb es utana vissza mentem (fogszabalyzos dokihoz) es vettek rontgent meg mintat vagy mit nem tom mar h hivjak, aztan adtak idopontot es ma fel raktak egyaltalan nem fajt elv utana most meg fog fajni egy kicsit eddig nem faj semmi viszont keszulj fel h az elso ket fogaddal egyaltalan nem haraphatsz
2021. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először betömték a lukas fogaimat és leszedték a fogkövet.


Elmentem teleröntgenre meg panorámára.


A fogszabályzóorvos először megnézte, kell-e egyáltalán fogszabályzó. Utána a következő időponton lefotózta a fogsoromat meg lenyomatot vett (van a kenhető mályvacukor, olyan volt, mintha abba haraptam volna bele, szóval nem volt rossz :) ).


Megnézte a röntgen felvételeket, a fényképeket, elkészítette a lenyomatok alapján a fogsorom modelljét és így összeállított egy kezelési tervet. Amikor legközelebb mentem, elmondta, hogy mit fog csinálni pontosan (ezt a modellen mutatta is nekem) és mennyi ideig lesz fent a fogszabályzó és hogy utána mi lesz.


A legközelebbi időponton betette a szeparációs gumit. A gumi betétele fájt egy kicsit nekem, de nem volt vészes. Utána nem fájt, érzem hogy ott van meg viszket egy kicsit, de például simán ettem vele. Annyi csak, hogy óvatosan kell a gumiknál mosni a fogat.


A következőnél felragasztja a fogszabályzót.


Nekem a fogorvosom és a fogszabályzóorvosom egy tündér. Nagyon nagy mázlim van velük.

2021. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!