Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-műtét után...

Bölcsességfog-műtét után nyelvzsibbadás, meddig tarthat?

Figyelt kérdés
Tegnap volt alsó bölcsességfog műtétem, pár éve volt a másik oldalon, akkor nem volt ilyen problémám, de ma még mindig zsibbad a nyelvem, olyan mintha leégettem volna, és a műtét helye körül is érzéketlen a nyálkahártya (fogak belső íve), a műtét helye és a seb fáj, de mindenhol máshol kb érzéketlen, enni sem tudok, a gyógyszereket lenyelni is nagyon nehéz, mert nem érzem a nyelvemmel, hol van. A kezelőorvost már hívtam, azt mondta szedjek milgammat, és varratszedésnél meglátjuk, hogy áll, igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, akinek volt hasonló, meddig állt fenn a zsibbadás/érzéketlenség szájsebészeti műtét után? Gondolom megnyomódott az ideg, de nagyon félek, hogy sérülhetett esetleg és tartós marad. :(
2021. dec. 1. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,jobbulást kívánok!

Nem tudok nagyon segíteni,ezt az olvastam,ezt pár napig simán normális lehet.

Egyébként kint volt a bölcsességfogadt vagy az íny alatt volt?Én előtte állok ennek a procedúrnának,és én is nagyon tartok ettől

2021. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Epp hogy a teteje kilatszott: /
2021. dec. 1. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Uhh,sajnálom!Van a facebookon fogászati kérdések és válaszok csoport,ott fogorvosok válaszolnak,esetleg kérdezd meg ott.JObbulást
2021. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Update: tegnap felhivtam a régi szajsebészem, azt mondta azonnal menjek be soron kívül megvizsgált. Sajnos megsérült egy ideg műtét közben, de csak varratszedés után tud többet mondani, addig valószínű zsibbadás fogok, de lehet hosszú távon is velem marad :(

2021. dec. 3. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom!Millgammát próbáld meg. Hátha vannak gyakorlatok,arctorna is ilyenkor
2021. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!