Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A lyukas fog okozta pokoli...

A lyukas fog okozta pokoli fájdalmat meg lehet úszni, vagy előbb-utóbb mindenki megtapasztalja?

Figyelt kérdés
Lehetséges olyan, hogy valakinek egyszerűen csak szép lassan elhasználódnak, letöredeznek végül kihullanak a fogai anélkül hogy ez szörnyű fájdalommal járna?

2021. dec. 2. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Évente el kell járni fogorvoshoz folyamatosan karban tartani a fogakat, még ha nincs éppen lyukas fog - akkor is kontrollra -, és így elkerülhetők a letöredező, lyukas fogak. (Nem beszélve arról, hogy a rossz fogakhoz pokoli büdös szájszag is társul.)
2021. dec. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez így nem lehetséges ahogy írtad. Ahogy az első válaszoló írta, karban kell őket tartani, akkor pedig nagyon sok fájdalmat megspórolsz magadnak.
2021. dec. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, magas fájdalom küszöbbel, és jó technikákkal evés közben, után.
2021. dec. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát nekem nem volt még lyukas (37) és a családban senkinek. Még az öreg papámnak sem. Ez nálunk ilyen genetikai ok.

Viszont azt hittem mindent kibírnak a fogaim, és így nem mostam fogat. 30 éves korom felé kezdett kijönni a fogkő. Most állandóan be van gyulladva, és ilyen púpok jönnek ki az ínyemen. Baromi fájdalmas így is fájdalomcsillapítón élek. A doki is hiába szedi le, vagy húzom le a gyulladást antibiotikumokkal, mert pár hónap és visszajön a gyulladás. Az volt a baj hogy sokáig nem mentem el a fogorvoshoz, és már jön le az ínyem a fogamról. Ha megnyomkodom jön ki a vér. Már nem is megyek vissza a dokihoz, és azt várom hogy még rosszabb legyen, aztán majd akkor kihúzatom.

Lényeg a lényeg attól hogy valakinek nincs lyukas foga, attól még szívhat mint a torkos borz....

2021. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

“vagy előbb-utóbb mindenki megtapasztalja?”


Egész biztosan nem. Félévente járok fogorvoshoz, és egyszer sem jutottam el még addig se, hogy kilyukadjon, nem hogy fájjon. Ugyanezt javaslom neked is. Egyértelműen a rendszeres kontroll megelőzi azt általad leírt állapotot.

2021. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, neked K2 vitamin hiányod van inkább. Mentsd meg a fogaid addig amíg tudod.
2021. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4-es ne várjál vele mert ha a gyulladás ráterjed a csontra és a szomszédos fogakra akkor nagyon rossz vége lesz.
2021. dec. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!