Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy lyukas fog mennyi idő...

Egy lyukas fog mennyi idő után ér el olyan fázisba, hogy már megfájdul?

Figyelt kérdés
Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy ha valakinél diagnosztizálnak lyukas, szuvas fogat, az mennyi ideig tud vele eléldegélni fájdalommentesen ha nem kezelteti?

2020. dec. 4. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akár évekig is. De változó, hogy milyen gyorsan terjed a lyuk, meg hogy pont milyen irányban, és ezektől függ, hogy mikor éri el a fogbelet. Olyan is van, hogy mindenféle fájdalom nélkül elhal és kész (persze ettől még kell kezelni utána). Ha kicsi a lyuk, az is fájhat már édes ételektől.
2020. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem két év volt. De aztán úgy fájt hogy sírva nyüszítve futottam a fogorvoshoz. Meg is mondta hogy ha hamarabb megyek akkor menthető. (próbálta gyökérkezelni de húzás lett a vége)
2020. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose fájt magától csak ha ráharaptam, még akkor se mikor egyik félbetört, és láttam a cuccot ami van benne, csak vérzett, időnként.
2020. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noncsi2020 ***** válasza:
Ne várd meg míg el romlik a fogad. Én 10 évig vártam vele. 2 fogam ki kellett húzni. Eddig 2 fogamra raktak új koronát,1et be tömtek,1 proba tömés van. +még 8 fogamat kell ki kezelni. Ha nem gyulladt volna be az egyik új koronás fog akkor ma is halogatnám. Rengeteg pénz és a fájdalom amit ez alatt az idő alatt élsz át míg teljesen elromlik nem éri meg. A fájdalomcsillapító pedig csak a gyomrot teszi tönkre.
2020. dec. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!