Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati panoráma röntgent...

Fogászati panoráma röntgent csinálnak valahol beutaló nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy csak odamegyek, kérem, kifizetem és utána megkapom az eredményt?
2021. dec. 7. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Olyan maganorvosnal, ahol van olyan gép.

Akár CT re is mehetsz így.

Kérdés, mennyire izel, higy kezelés nem nála van, de hát ez is bevete

2021. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Bármelyik magáncégnél. Keress rájuk.

20-30 ezer Ft.

De öncélúan nem érdemes. Kérj az SZTK fogorvosodtól beutalót, és csináltasd meg ott.

2021. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy ötezres, nem tudom honnan szedi kettes a 30-at, és nem foglalkoznak azzal, hogy ott lesz-e a kezelés. Beutaló nélkül is megcsinálják, meg kapod CD-n is, és a fogorvosod is e-mailben ha tudják az elérhetőségét.
2021. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
5-6 ezer forintert megcsinaljak maganban, nem kell beutalo.
2021. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ahova én járok, ott 6 ezer, de önmagában orvosi konzultáció nélkül nem sok értelme van, gondolom 2-es erre gondolt, így együtt meg már lehet 20 ropi is.
2021. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kifejezetten magán célra lenne, csak ahova járok fogorvoshoz nincs röntgen(abban a városban) és oda is utaznom kell, így gondoltam célszerűbb egyszer beutazni egy másik városba megcsináltatni, aztán a fogorvoshoz vihetném már eleve azt, mint egyszer pluszban beutazni csak a beutalóért.

2021. dec. 7. 16:50
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így már érthető, megoldható magán helyeken, csak meg kell nézni hol van ilyen röntgen készülék. Van egyébként olyan hely is, ahol csak ezzel foglalkoznak, még nálunk sztk-s orvos is van, aki oda küld,nem kell oda sem beutaló.
2021. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én magánhoz járok. Egy sima röntgent, ő is tud csinálni, de panorámát nem.

Mielőtt beleálltunk a dolgokba, mondta, hogy kéne csinálni egy panoráma röntgent, hogy ne vaktában lövöldözzünk.

Megadta egy másik fogászati centrum elérhetőségét, és mondta, hogy beutalót nem tud adni, mert elfogyott, de mondjam hogy ő küldött, és megkért hogy vigyek neki néhány beutalót. Nos, ez nem beutaló (csak annak nevezik), hanem egy szórólaphoz hasonló színes nyomtatvány, csak nem hirdetés van rajta, hanem az opciók, és a beküldő orvos adatai.

Mivel nem volt "beutaló" mondta a fogorvosom, hogy OP röntgent kell kérnem, ez fog kelleni neked is.

Ahova küldött, ott nem volt jó a gép, és azt sem tudták megmondani, hogy mikorra várható a javítás. Viszont minden gond nélkül ajánlottak két másik helyet, hogy időben elkészüljön a röntgen.

És a másik helyről is tudtam kérni "beutalókat".

Szóval, nem fújnak egymásra, senkit nem érdekel, hogy te hol csináltattál röntgent, egymást (és a beteget) segítik.

Kb 15 percembe, és 4800 forintomba került hogy CD-vel, és vagy 50 db "beutalóval" a kezemben vissza tudjak menni ahhoz a fogorvoshoz, aki nem is hozzájuk küldött, és ő is megkapta e-mailben a felvételt.

Ezek voltak a jó hírek.

Ha jól értelmezem, te egy TB támogatott rendelésre szeretnél menni, egy nem TB támogatott eredménnyel.

Az is könnyen lehet, hogy leszarja, hogy te mit viszel (sajnos ez van mióta teljesen szét választották az állami és magánrendeléseket), de a kérdés alapján, az infrastruktúra miatt lehet hogy elfogadja.

Ezt most neked kell eldöntened. Ha van 5-6 ezer forintod egy OP röntgenre, amit vagy elfogad, vagy nem (bár szerintem igen), akkor nyugodtan csináltass egyet.

Ha nem szeretnél ennyit kockáztatni, akkor önszorgalomból ne állj bele.

2021. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, magánorvoshoz járok, csak hát ez vidék és semmi nem olyan egyszerű, igazából csak egy utat szerettem volna megúszni. :)

Sztk-s rendelésen sajnos nem csinálnak "csak úgy" röntgent, csakis beutalóval és ott is fizetnem kell 6ezret, mert pont a megye szélén lakom és közelebb van a másik megyei sztk-s rendelés, ahova beutalót szoktam kapni. :D Mindegy, elég bonyolult, köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 7. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, Van olyan fogászat is, ahol ha csináltatsz panorámaröntgen-t, ingyenesen megnézi egy orvos mellé a fogaidat ha szeretnéd, és rögtön csinál kezelési tervet is ha szükséges. De nekem is volt már többször olyan, hogy a fogászaton nem volt gép, vagy éppen elromlott, és kérték, hogy vigyek panorámaröntgent, ilyenkor kértem időpontot másik rendelőben a röntgenre, majd a képpel mentem vissza.
2021. dec. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!