Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsessègfogam széle, éles...

Bölcsessègfogam széle, éles volt és folyton ráharaptam vele az ínyemre. Fogorvos, pedig lecsiszolta a fogat, ez egy bevett eljárás? Ettől nem fog elromlani a fogam?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a csiszolás tényleg nem tesz neki jót, ezt jól látod. Viszont vannak olyan esetek, amikor sajnos elkerülhetetlen és ha csak minimális mértékben csiszol le belőle, akkor nem lesz semmi baja! Nekem is kellett fogszabályzás miatt, mert olyan alakú a 2 első fogam, hogy mindkettő oldalából kellett csiszolni.
2021. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is kellett csiszolni a bölcsességfogamból hasonló okokból pár éve, de szerencsére nem lett vele azóta se semmi gond. Igen, ez bevett eljárás, hiszen eredeti állapotában problémát okozott, így meg megoldódott. Másik megoldás az lett volna, ha kihúzzák, de az meg nyilván rosszabb.

Gondolom csak annyit csiszolt, amennyit feltétlenül szükséges volt, akkor meg nincs okod aggódni miatta.

2021. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!