Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet kibìrni egy hónapot...

Hogy lehet kibìrni egy hónapot fogfájással?

Figyelt kérdés
Pénteken végre eljutottam fogorvoshoz egy fájó fogammal,fogdoki mondta hogy szuvas, de most biztos nem fúrja meg, mert előtte le kell szedni a fogkövet, mert nagyon vérzik az ínyem. Így a következő időpont hozzá január 13. Akkor csinálja csak meg. De most hogy megpiszkálta még jobban fáj jelenleg mint előtte. Hogy bírjam ki addig? Praktikák? Köszönöm ha jó tanácsot írtok!

2021. dec. 13. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Vérzés ellen paradontax és keresd meg a legpuhabb sorteju fogkefet. Ha ez ilyen tulerzekenysegi fajdalom, akkor ez ellen a gyogyszertarban kaphato elmex gel talan segit, de nem tudom.
2021. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyrészről próbáld nagyon alaposan mosni, mert ezek szerint tényleg nagyon be lehet gyulladva az ínyed, addig valóban nem lehet korrekt tömést készíteni, amíg a legkisebb macerára is ömlik belőle a vér. Nem tartom kizártnak, hogy a fokozódó fájdalom is ezzel van összefüggésben. Külön mosd az ínyedet ott, ahol a fognyaki rész van. Használj olyan fogkrémet, ami direkt ínygyulladásra van: Paradontax, Meridol, Lacalut például. Ha a mechanikai fogtisztítás helyes, sokat gyorsít a gyógyuláson a Curasept Ads 212 (lényeges a szám és MAXIMUM egy hónapig használható).

Fájdalomcsillapításra pedig vmilyen ibuprofen, egyszerre 600-800 mg, vagy Cataflam/Flector, ebből egyszerre 50 mg.

2021. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem a fogínyem miatt fáj, hanem maga a fog, gondolom mert lyukas, szuvas.
2021. dec. 13. 10:51
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem már sok-sok éve ilyen vérzős az ínyem, annak ellenére, hogy koronavírus előtti időkben rendszeresen jártam fogkőleszedésre. Akkor is vérzett ugyanúgy szinte. Fájdalomcsillapítók közül sajnos csak az Algopyrint engedik nekem egyéb betegség miatt.
2021. dec. 13. 10:59
 5/18 A kérdező kommentje:
Használtam évekig Parodontax fogkrémet, Meridol szájvizet is, akkor is kb ugyanilyen volt.
2021. dec. 13. 11:02
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehet vlm immunhianyos betegseged? Vagy valamilyen vitamin vagy nyomelem hianyod? C vitamin vagy vashianytol is verezhet.
2021. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Vagy nem lehet hogy fogszabalyozas kellene?
2021. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Épp egy éve kiderült, hogy felszìvódási zavarom van, ami nehezíti a vitaminok felszívódását is, hiába szedek pluszba. De ezt hiába mondom a fogorvosnak, azt mondják, hogy jó, de a fogkőtől vérzik.
2021. dec. 13. 11:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Oh, sajnalom. A fogkovet 6 havonta jo leszedetni. Remelem, nem kell most egy honapot vegiggyogyszerezned.
2021. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akihez előtte jártam, ő félévente vagy évente szedte nekem a fogkövet, ahogy épp jónak látta. Egyedül a tavalyi év maradt ki a vírus miatt... Hát remélem vhogy kibírom ezt a hónapot, vmikor jobban érzem, vmikor meg kevésbé egyébként.
2021. dec. 13. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!