Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fent van a rögzített...

Ha fent van a rögzített fogszabályzóm évek óta, válthatok úgy fogszabályzó fogorvost, hogy ne kelljen leszedni-újat felrakni, hanem a régi fogszabi marad?

Figyelt kérdés

5 éve van fent a rögzített fogszabályzóm (nagyon összetett problémák voltak a fogsorommal), és már kezd eléggé elegem lenni. Kb 2 éve szerintem egy milimetert sem változott a fogaim helyzete, ezen kívül kilyukadt a fogam (szerintem) már 1 éve, mert érzékeny volt. Kb minden második látogatásnál kertem a fogorvost, nézze ki, biztos nem lyukas? Mindig mondta, hogy nem. Aztán most elmentem egy másik fogorvoshoz, aki rögtön azzal kezdte, hogy ott van egy kis lyuk az egyik fogamon.


Szóval a saját fogorvosommal sem a fogszabi, sem a sima fogapolas terén nem vagyok elégedett és váltani szeretnék. Viszont nem esne jól azért megint fizetni százezreket, hogy új fogszabit tegyenek fel, szerintetek van olyan opció, hogy a régit hagyják fent és azzal dolgozunk tovább?


Köszi a válaszokat, 23



2021. dec. 18. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet, ugyanis ha az új fogorvos beleszól a régi munkájába, a felelősség is az övé lesz, akkor is, ha egyértelműen az előző követett el szakmai hibát. Váltani amúgy nyilván lehet, hiszen szabad orvosválasztás van, de ebbe bele kell kalkulálni, hogy az új orvos elölről fogja kezdeni (nyilvánvalóan, hiszen ezek szerint akkor a terápia megválasztása nem volt megfelelő). Nem beszélve arról a tényről, hogy nyilván neki ez anyagilag is komoly veszteség lenne, ha csak nem mindjárt ráfizetés.
2021. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem sem lehet, azért kérdezd meg pár helyen, hátha…
2021. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!