Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha naponta többször mozgatom...

Ha naponta többször mozgatom az egyik fogam, akkor megbírom ezzel lazítani (kiszedésre előkészíteni)?

Figyelt kérdés

Van egy bölcsességfogam, amivel gondom van (többször volt tömve, meg épphogy megvolt mentve, viszont újra azt érzem, hogy lyukas).


Az utolsó tömés előtt mondtam a fogorvosnak, hogy én inkább kivetetném, mert minek tömni, csak úgy is baj lesz vele. Erre mondta, hogy mivel nem érzi lazának, hogy mozogna, meg problémásabb lehet a kivétele, ezért inkább betömné, úgy is utána örök élet (1 évet bírt ki most).


Szóval azon gondolkodtam, ha mozgatnám többször, akkor lenne rá esély, hogy meglazul a helyén?



2021. dec. 26. 11:10
 1/7 webnyelv ***** válasza:
76%
Most mi a gond a fogaddal? Lehet, nem kellene húzni. Szerintem ne mozgasd, nem sokat segít, és ha mégis megtartható, akkor pláne csak árthatsz vele.
2021. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy az íny alatt van kilyukadva.
2021. dec. 26. 11:37
 3/7 webnyelv ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt orvosnak lenne érdemes megmutatni. Először valószínűleg úgysem csinál vele semmit, csak megmondja, mit lehet tenni, vagy elküld röntgenre.
2021. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
inkább kivetetném, már 2szer volt tömve, meg akkor is már határ eset volt. Ha meglehetne lazítatni, akkor meg nagyobb eséllyel fogja azt mondani, hogy oké próbáljuk meg kivenni.
2021. dec. 26. 12:22
 5/7 webnyelv ***** válasza:
100%
Kizárt dolog, hogy azért, mert meglazítod, azt fogja mondani, hogy inkább vegyük ki. A meglazult fogak egyébként kis idő után újra stabilak lesznek. Nem ajánlott házilag piszkálgatni a fogakat, többet lehet vele ártani, mint használni.
2021. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az íny alatt lyukas, akkor legfeljebb annyit érhetsz el, hoyg letörik a fog és utána tényleg probléma lehet belöle.
2021. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma laza/mozog egy fog, az nem ok arra, hogy kihúzzák. Van olyan fogam, ami már 5 éve érezhetöen mozog, mégsem húzzák ki, ugyanis az ellenkezö oldali fognak is szüksége van ellentámaszra.
2021. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!