Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Invisalign-nal vagy hasonló...

Invisalign-nal vagy hasonló technológiával korrigálhatók a fogaim?

Figyelt kérdés

Lényegében 1 befelé álló fogam van, a többi nagyjából egyenes.


Mennyi ideig tarthat szerintetek korrigálni? Olvastam, hogy egy ilyen kezelés 6-7 hónap. Hagyományossal meg 1 éveket írnak minimum, bár nem tudom milyen szintű esetekre.


[link]



2021. dec. 29. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvost kell megkerdezni, de nem tudom...nekem is hasonlo fogaim voltak, pontosan ugy allt befele az egyik, ahogy neked, nekem rendes, ragasztott fogszabalyzot ajanlott az orvos es azzal is kb 6 honap volt csak az, mire ki lehetett mozditani onnan bentrol a fogam, hogy vegre normalisan alljon a tobbi mellett.

Osszesen 2,5 evet volt fent a fogszabalyzo egyebkent, de volt egy kis harapasbeli problemam is, azt is korrigalni kellett.

Nem tudom hany eves vagy, de felnottkent biztos, hogy nem 6-7 honap lesz a kezeles, hanem joval tobb, mert ilyenkor mar nehezebben mozdithatoak a fogak valamennyivel, mint tinikent peldaul.

2021. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

uhh, akkor inkább marad így, ahogy van, 3 évet biztos nem szenvedek végig vele.


30 vagyok

2021. dec. 29. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De mi lenne, ha felkeresnel egy szakembert eloszor? Minden eset mas. Egyebkent meg teljesen kibirhato, egyaltalan nem szenvedes, csak az elejen :)

Nem tudom, nekem felnottkent is megert ennyit, hogy szep fogaim legyenek vegre.

2021. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hány évesen vágtál bele?
2021. dec. 29. 15:53
 5/10 anonim ***** válasza:
24 eves voltam akkor, de tobb ismerosomnek is pont most van fogszabalyzoja, 30-35 ev kozottiek. Szoval soha nem keso :)
2021. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

én azt bánom, hogy nem csináltattam középsuliban.. ingyen... Igaz, azok régi elavult technológiát használtak, de am ingyen van, az ajándék :D


Amúgy nem vetném el a rögzített gondolatát sem, olvasgattam ezekről a önligírozókról, hogy gyorsabban dolgoznak

2021. dec. 29. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy orvos jobban meg tudná mondani, de valószínűleg invisalign technikával is megoldható, bár arra azt mondják a harapás nehezenebb állítható. Nekem novemberben került fel, állandó, pitts21 fogszabi, 30 vagyok.
2021. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Soha nem volt ingyen, akkoris fizetni kell erte, ha 18 ev alatti vagy, csak kevesebbet. Persze nem mindegy, hogy 100 vag 500 ezerbe kerul, nyilvan.
2021. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 29 évesen önligírozó fém van, már 4-5 hónap után egyenesek lettek a fogaim, de a harapás (mélyharapás) miatt összesen 1,5 év lesz a kezelés. Invisalign is jó rá szerintem, de az elég drága. Én a Smilezor és társait nem javasolnám.
2021. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Invisalignal - ha jó orvost választasz - akkor korrigálható a harapás is. Jelenleg úgy tudom, hogy ez elég modern technika, és nem azonos a többi láthatatlan sínes fogszabályzóval, ami inkább csak esztétikailag tud javítani a helyzeten.


Nekem pitts21 van, mert nekem olyan mértékű a mélyharapásom, hogy az orvosom ezt javasolta. Nekem nincs bajom a rögzítettel, sőt amennyire fájt az első napokban, illetve ívcsere után, ha kitudtam volna szedni, biztosan kiis szedem… úgyhogy a kivehetőhöz biztosan jó nagy önfegyelem kell.


Nekem 2 év lesz “max”, ha mindent betartok, amit a doki mondd. Szerencsés esetben előbb is lekerülhet. Nem hiszem, hogy 3 év lenne a kezelésed, kép alapján nem olyan durva a fogsorod. Persze laikus vagyok. Menj el konzultálni, akár több helyre, a hangsúly a jó orvoson van, rengeteg a kókler. De az esetek nagy részében 1,5-2 év a reális kezelési idő. Ha nincs a harapásoddal gond, vagy csak minimális, akkor az invisalignnal tényleg olvastam olyat, hogy valakinek 9-10 hónap alatt rendbe tette, de az 1 év alatti kezelési idő tényleg ritka. Viszont szerintem megéri, az évek így is úgy is eltelnek :)


30/L

2022. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!