Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzónál mi emeli a...

Fogszabályzónál mi emeli a harapást?

Figyelt kérdés

Mélyharapásom van, ez az egyik oka a fogszabályzónak. Kaptam 1-1 gyűrűket meg a bracketteket és a drótot (meg a bracketekre a gumikat amik tartják a drótot).


Azt hittem, ha van egy drót az önmagában csak oldalra mozgatja a fogakat, nem tudtam hogy felfelé is. Én azt hittem, ez még önmagában azt a célt szolgálja, hogy egy sorban legyenek a fogaim, de azt vettem észre hogy azok a fogaim amik lejjebb voltak, elkezdtek felmenni.


Pontosan hogy mozgatja a fogszabályzó felfelé a fogaimat? Mi húzza felfelé a fogakat ilyenkor? Vagy a gyűrűk azok ilyenkor amik megemelik a harapást?


2022. jan. 2. 22:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem teljesen mozogtak fel, hanem régebben teljesen kitakarták az alsó fogsoromat ezek a fogaim, most meg látszik már egy kicsi az alsó fogsoromból, ha összezárom a két fogsoromat.
2022. jan. 2. 22:54
 2/2 anonim ***** válasza:
A bracket helyzete a fog felszínén határozza meg, hogy a drót milyen irányba mozgatja az adott fogat. Így tudja fel és le mozgatni, valamint forgatni. A drótnak van egy előre meghatározott formája és arra fog törekedni, hogy visszanyerje azt, ami a fogak helyzetének változásával jár
2022. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!