Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok nektek volt...

Fogszabályzósok nektek volt ilyen? Mennyire fájt?

Figyelt kérdés

Május elején felrakják a fogszabályzómat végre és kicsit félek. Elég rosszak a fogaim (konkrétan ami csak lehet:D Keresztharapás,nyitott harapás, ferde fogak, minden) és vagy megműtik vagy marad a fogszabályzó plusz ezek. Tehát a kérdés. Mennyire fáj eleve maga a fogszabályzó ? (alsó-felső)

Plusz a híd amit beraknak fentre + amit az első fogakhoz raknak BELÜLRE ilyen kis fém sín?



2021. márc. 16. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Sziaa! Nekem tavaly rakták fel (mondjuk nekem csak felső van). Az amikor felrakják egyáltalán nem fáj, utána kb. 3-4 napig már igen, de az sem vészes (bár mindenkinél változó hány napig fáj). Híd nekem is van, engem egyáltalán nem zavart az elején sem és most sem. Én is féltem kicsit de semmi okod rá, mert teljesen kibírható :)
2021. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ahogy előző is mondja, felrakás, illetve minden állítás után pár napig szokatlanul erősen húzza a fogsorodat, és olyankor elég érzékeny lesz, nem tudsz keményet harapni pl., vagy csak úgy is fájhat. De nem kell félni, az eredmény minden szenvedést megér, emlékezni sem fogsz rá. :) Nekem pl. a mintavétel sokkal jobban rémlik, mint hogy mennyire fájt volna a fogsorom egy-egy állítás után, pedig az fájdalommentes dolog volt. A bölcsességfogaim kiműtéséről meg ne is beszéljünk, kettesével voltak kiszedve, mindkét műtét után egy hétig úgy néztem ki, mint az American Dad, csak az egyik oldalon :D Persze attól sem kell félni, kapsz fájdalomcsillapítót, modellfotózást meg nem akkorra kell szervezni. :D
2021. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felrakas utan nagyon fajt, idonkent igazitasoknal is, de megsem bantam meg.

Elejen a nyalam nyelese is fajt, de napokrol beszelunk. Aztan alkalmankent bebietel allagu pureset tudtam enni, de nagyreszt barmit, csak lassabban es aprobbra vagva, a muveletektol fuggoen esetleg feloldalt.

Osszessegeben az almaba harapason es a csoves kukorican kivul tudtam enni.

Kesobb volt, hogy a drot vege csunyan felsertette a szamat, mert az orvos levagta a veget, de ket het alatt a fogaimon annyit huzott, hogy ujra kiallt nagyon. Erre adnak viaszt, amit oda tudsz formazni a drot vegere.

Mindig fogkefevel, fogkremmel mentem, a beszorult etelmaradekokat masoknal, nyilvanos veceben is kipucoltam.

Ez talan remesnek hangzik, de tenyleg nem panasz, az eredmeny csodalatos, pedig nem is esztetikai okbol mentem bele.

2021. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3

Most, hogy így mondod, nekem is szúrt egyszer hátul az ív, de az azért volt, mert elcsúszott az egyik irányba, és megoldották azzal, hogy begörbítették a végeit, így nem tudott a mozogni. Viszont két fogam közé tett kis rugó is kikezdte a szám belsejét, meg egyszer szerintem a szemfog elem is, na arra használtam én is gyúrmát.

2021. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!