Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a foghúzás?

Nyikora Andrea kérdése:

Mennyire fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés

Egy pár éve volt egy biciklis balesetem és elöl megsérült a fogam, akkor rögenezték és azt mondták nem kell vele semmit csinálni. Majd tavaly voltam fogorvosnál teljesen más problémával, de észre vette, hogy az a fog mozog, akkor is rögenezte és mondta, hogy el van törve a gyökerénél és gyulladt és húzni kell, de azóta se, mertem elmenmi. De egyre lejjebb van csúszva és egyre jobban mozog és fáj eléggé. Egyre jobban zavar, mert nehezebben tudok enni és beszélni.


Egy ilyen fog húzása mennyi ideg tart? Mennyire fog fájni húzás közbe? Hatni fog-e az érzéstelenítő?



2022. jan. 14. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Maga a foghuzas inkabb csak kellemetlen mert erzestelenitesben csinaljak, amikor kimegy a lidocain akkor kezd el fajni, tompan, de erosen. Cataflam legyen otthon es idoben vedd be...
2022. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha gyulladt akkor nagyon fáj, ha nincs gyulladás akkor csak szr ahogy mozgatják és hallod, ahogy recseg
2022. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha megvárod amíg begyullad, akkor fájni fog... Ha nem gyulladt, akkor egyáltalán nem fáj, csak érzed ahogy mozgatják a fogat. Miután kiment belőled az érzéstelenítő, valamennyire fájni fog, de az sem vészes. Cataflam rá a legjobb.
2022. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez felső fog ide kapd az érzéstelenítőt.Nem belül a szájpadláshoz,hanem kívűlre.Nagyon kellemetlen tud lenni,mert úgy lehet érezni,mintha a szemen jönne ki.Aztán azonnal zsibbad még az orr is . Én ezt tartottam a legrosszabb érzésnek.Az első fogaknak nincs szétágazó gyökerük.Gyakorlott orvos pillanatok alatt kirántja .

Nekem 3 at húztak egymás után. Számolni sem tudtam,készen vagyunk,mondta a doki.

2022. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Érzéstelenítőt fognak adni, gyulladt fog esetén fájni fog
2022. jan. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Oszinten nem tudom, hogy min mulik az, hogy fajni fog-e, mert nekem peldaul nagyon be volt gyulladva a fogam, amikor huztak, de az erzestelenito hatott, semmit nem ereztem belole.
2022. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És egy nagyon mozgó gyökerénél törött fog húzása mennyi idő?
2022. jan. 18. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Változó ideig tart egy foghúzás.


Nekem pont tegnap húztak. Azt mondták 5 perc. Aztán 45 perc lett mert szét állt a gyökere úgy, hogy előtte azt nem látták a röntgenen. Borzasztóan megszenvedett vele a doki


De így sem fájt. Igazából elviccelődtem velük végig. Mert minnél jobban ráfeszülsz, annál kellemetlenebb.


Fájni igazából viszont az fájt, hogy folyton feszítették az ajkaim. Néha már azt hittem elszakad.

2022. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!