Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás fáj? Egyszer húztak...

Foghúzás fáj? Egyszer húztak nekem fogat, de akkor nagyon rossz állapotban volt a fogam, gennyes is volt, nem segített az injekció, most segíthet?

Figyelt kérdés

[link]


Így néz ki. Amikor 15 éves voltam akkor 2 fogat kihúztak, mert gennyes volt, és nagyon fájt, ordibáltam. Nem éreztem a fogamat, az egész arcomat ahol szúrt érzéstelenítőt. De mikor kezdte húzni a fogamat akkor már ordibáltam mint az állat.


Ez normális dolog, hogy húzás közben nagyon fáj?

Félek nagyon, hogy ugyanazt át élem amit akkor. Sokan azt gondolták, hogy nem is fáj a húzás csak a félelemtől sikítoztam. De nagyon fájt. A fájdalomtól sikítoztam. 23 éves vagyok.


2022. jan. 4. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ezt már tegnap is megkérdezted!!!!
2022. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Sőt, a fotót is föltetted.

Gyulladt fognál előfordul, hogy nem hat úgy az érzéstelenítő. Szóval ne várj sokáig, azaz ne várd meg, hogy ez is begyulladjon.

Előbb-utóbb ki fogják szedni. Jobb előbb.

2022. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha gennyes és be van gyulladva, az érzéstelenítő nem

hat rendesen."Normál" esetben fájdalom nem

nagyon lesz, persze nem egy kellemes élmény.

Próbálj meg nem ráfeszülni, akkor jobban el fogod viselni.

2022. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha gyulladt a fog, akkor az érzéstelenítő ellenére is fáj minden fogászati beavatkozás, így a foghúzás is. Ha nincsen gyulladt állapotban, akkor nem fog fájni. Nekem fél éve húzták ki két egészséges fogamat fogszabályozás miatt, ennek a legrosszabb része a két érzéstelenítő injekció beadása volt. Az egyik húzás problémás is problémás volt - 15 percbe telt, mire ki tudták szedni-, de az sem fájt, hanem csak éreztem, hogy mozgatják és húzzák a fogat.
2022. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gennyes, gyulladásban lévő, eleve fájós fogat nem lehet teljesen érzésteleníteni. Nekem széttörött bölcsességfoggal volt hasonló élményem, amikor már egy hete majd meg veszedtem a fájdalomtól, mire időpontot kaptam. Kaptam 1 érzéstelenítő szurit, elkezdte húzni, a könnyem is kicsordult. Akkor kaptam még egy szurit, és már a fülemet is húzhatta volna, semmit nem éreztem.

Azóta sajnos még 2 fogamat ki kellett venni, de azokkal nem volt gondom, nem fájtak, csak nem voltak már menthetők tovább. Ezeknél 1 injekció is elég volt, semmit nem éreztem belőlük, maximum a feszítő érzés volt kellemetlen vagy csak fura, míg a doki matatott.

2022. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!