Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt fogínysorvadása,...

Akinek volt fogínysorvadása, hogyan csinálta meg az orvos?

Figyelt kérdés

2022. jan. 14. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
anyunak volt de nem tudták "megcsinálni" sajnos kihullottak a fogai :(
2022. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom fogpotlast csináltattak nem?
2022. jan. 15. 10:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Az jó....
2022. jan. 18. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia,én magànba elmentem parodontológushoz, mert az àllami nem elég jól felszerelt. Nekem úgy segített, hogy először külön a felső, majd külön az alsó fogsorom csinàlta meg. Kaptam több helyre érzéstelenítő szurit, és egy szondàval végigtisztította minden fogamnàl az ínyem alul felül. Ezt kürettàlàsnak hívjàk. Nekem 40000ftba került. Budapesten a clinidentet tudom ajànlani, én ott voltam. Profik! Azért kell kitisztítani az ínyt, mert ha tiszta, akkor jobban tapad a fognyakhoz, és nem fog sorvadni. De ezt tényleg egy jól felszerelt magànrendelő tudja csak. Ezen felül kell hasznàlnod elektromos fogkefét, szàjzuhanyt, a fogközöket naponta alaposan kell tisztítani, hogy ne legyen fogkő, mert ha bejut az íny alà, gyulladàst okoz. Fontos, hogy jó fogkrém (parodontax, fogíny vérzésre a sós jó pl), és jó szàjvíz.(tantum verde gyulladàscsökkentő) legyen. Sok sikert! Nem àrt összesínez is, ami màr mozog, mert a sín megtartja. És akàr a fogszabàlyzó is segít
2022. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!