Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Életem első gyökérkezelése,nor...

Életem első gyökérkezelése,normális ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Fogtömés után begyulladt a fogam,az ínyemen genny ürült,hidegre érzékeny lett(dalacin-flectorral dolgoztam)rá 1 hétre visszamentem gyökérkezelte a szemfogamat,azonnal megszünt a hidegre érzékenység sokkal jobb lett,de most úgy keltem fel(2 napja gyökérkezelte)hogy megint hasogag bele kicsit meg ha a fogamhoz érek érzékeny(harapásra is)ez normális ilyenkor?5 nap mulva kell megint mennem 2.gyökérkezelésre.Aki jártas a témában leírná a véleményét?Félek hogy ki kell húzni a szemfogamat.
2022. jan. 15. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha több gyökere van a fognak és nem mind lett eltávolítva az első alkalommal, akkor normális a fájdalom. A gyökér nélküli fog nem fáj.
2022. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Lehet nem ugyanaz a sztori,de leírom.Kb 20 éves voltam.

Rágófog, kiesett a tömés, magándoki mondta,hogy mielőtt újra betömi ezt már gyökérkezelni fogja.

Megcsinálta és valami gyógytömést rakott rá (lezárta) de még mennem kellett vissza hozzá gyökérkezelésre.

Másnap olyan lüktető fogfájásra ébredtem, hogy alig bírtam lehúzni 8 órát a munkahelyen.

Ráadásul munka után hazautaztam szülőkhöz (80 km) késő délután már annyira fájt,hogy bementem az ügyeletre.

A kisváros híresen idióta fogorvosa ügyelt, azt mondta miután kifúrta a gyógytömést,hogy hülye az 1.fogorvos ,mert ilyen fogat már ki szoktak húzni.Ahogy kiszedte a tömést egyből elmúlt a fájdalom.

Mondtam hogy ki fogja húzni.

Én meg felálltam,hogy biztosan nem.

Aztán felhívtam a másik dokit,hogy hogy jártam. Kérdezte,hogy este 8ig vissza tudok e menni.

Mondtam hogy kicsit később,mert messze vagyok.

azt mondta semmi baj, megvár.

Úgyhogy kocsiba ültünk és visszamentem hozzá.

Azt mondta a nem teljesen kitisztított fognál előfordul,hogy nyomás keletkezik a lezárt fogban, csinált egy gyökérkezelést,aztán pár nappal később még egyszer Majd egy végleges tömést.

Ennek 25 az éve.Azóta sem volt vele gond.

2022. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szemfogat kezelt,annak egy gyökere van.Szerintem most gyógyszeres tömés lehet benne,és akkor maga a gyökérkezelés csak köv.alkalommal történik?Vagy akkor màr csak a maradandó tömést teszi bele?Valamit biztos kiidegelt benne mert a hideg érzet azonnal megszűnt.
2022. jan. 15. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:

A szemfognak tényleg egy gyökere van és abban elvileg egy gyökércsatorna, viszont sosem lehet kizárni, hogy nincs-e esetleg több gyökércsatornája vagy egy elágazása. Bár ennél a fognál ez nagyon ritka.

A gyökérkezelés sose egy alkalom, hanem egy kezelés sorozat (benne van a nevében is). Első alkalommal kiszedi az ideget (vagy másnéven fogbelet) a gyökércsatornából, majd a csatornát áttisztítja, átmossa többször is. Végül ideiglenes gyógyszeres gyökértöméssel és ideiglenes fedőtöméssel lezárja a fogat és hazaküld gyógyulni. Van aki esetleg a tágítást és a bemérést is megcsinálja az első alkalommal, illetve közben rötgenen ellenőrzi a munkáját. Az első kezelés után gyakori, hogy a zsibbadás után még fáj a fog - ez csökkenő tendenciával 2 napig teljesen normális. Erős, lüktető fájdalom esetén viszont (ahogy a 2. válaszoló írta) vissza kell menni vagy fel kell keresni egy ügyeletet, hogy kiszedjék a gyógyszeres tömést. Erre akkor van szükség, ha túl sok genny termelődik és nem tud kiürülni. Az is előfordulhat hogy nem azonnal, hanem pár nam különbséggel jelentkeznek újabb panaszok, de ilyenkor is ugyan ez a teendő (erősödő fájdalommal azonnal fogorvos vagy csökkenő fájdalommal várjunk).

A gyökérkezelés következő lépcsője a végleges gyökértömés lenne. Ehhez viszont szükséges, hogy a fog legalább egy hétig panaszmentesen bírja a gyógyszeres tömést. Ugyanígy a végleges gyökértömést is legalább egy hétig ideiglenes fedőtöméssel zárják le, arra az esetre, ha közben panasz lépne fel.

2022. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*röntgenen - bocsi, elírtam
2022. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez egy szuper vàlasz volt.Ma először nem kellett gyógyszert bevennem,az arcomban olyan gyenge feszítő érzés van illetve a fogamhoz ha oda koppan valami érzékeny de tűrhető minden.Ez a feszítő dolog kicsit zavar az arcomnál de nagyon remélem ez normális és nem bajt jelez.
2022. jan. 15. 14:13
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma visszamentem,még tükkel kicsit pucolgatta vagy reszelte nem is tudom pontosan,rakott még bele ideiglenes tömést vagy gyógytömést azt nem kérdeztem.Azt mondta már nincs gyulladásban illetve hogy az arcom hogy nyomásra ott érzékeny az normális.Hát remélem igaza lesz mert most hogy megbirizgálta szuri ellenére is lüktet most
2022. jan. 18. 09:25
 8/8 paradicsom31 ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!