Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális hogy körzeti fogorvos...

Normális hogy körzeti fogorvosom 3 hónappal későbbre adott időpontot fogtömésre?

Figyelt kérdés
Vannak lyukas fogaim és 3 havonta egyet töm be. Más körzeti fogorvosok is ilyen sokára adnak időpontot mostanában?
2022. jan. 15. 12:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

B@ssza meg az Úristen a "magyaros" gógyitokat! Más, akinek nálatok sürgősebb lenne, de őszinte az időpontfoglaláskor, az nyugodtan várjon, de nektek most azonnal de rögtön kell az ellátás. Ennél már csak az nagyobb aljasság, amikor a mentőt kihívjátok, pedig két lábon is be tudnátok menni a kórházba.


Pontozzatok le nyugodtan, én amit mondtam, megmondtam.

2022. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 11-es! Fogorvosként biztosítalak, hogy átlátunk a szitán és nem jár jól az, aki hazudik :) egyrészről pontosan jól tudjuk, hogy mi az, ami fájhat, tehát ha valaki egy apró lyukacskáról azt mondja, hogy aludni nem tud, egy dolgot ér el: rögtön bizalmatlan leszek iránta és egyből abból indulok ki, hogy valszeg másban is sunyít. Másrészről sürgősségi alapon nincsen fogtömés, ez még interneten is elérhető információ, hogy mi érthető sürgősségi ellátás alatt, így például a gyökérkezelés első lépése, vagy foghúzás, ha fogfájdalomról van szó. Ha valaki ragaszkodik a tényhez, hogy neki ez úgy fáj ,hogy élni nem tud, egy dolgot ér el: egy amúgy tök jó fogát szépen nekiesik gyökérkezelni az orvos, amivel ugye még 2x biztosan vissza kell menni, ráadásul teljesen felesleges elhal emiatt egy fog. Nálam például tegnap próbálkozott be egy fiatalember. Nem járt jól, ugyan éppen nem öltem meg a fogát, de egy ideiglenes tömést tettem bele, amivel ugyanúgy vissza kell jönnie, mert pár hét és kikopik, ráadásul az időpontjára mindenképpen hoznia kell az oltási igazolványát, hiszen anélkül nincs tömés, és amiről sejthető, hogy nincs neki (az egész családjának nincs) és amiről a tegnapi nap azt mondta, hogy hát pont azt otthon felejtette. Ne aggódj, megvannak a módszereink, mi sem most jöttünk le a falvédőről, nem kap semmivel sem hamarabb ellátást az, aki hazudik. Ráadásul a rendelet miatt (kell oltási/pcr) eléggé megszaporodtak azok az esetek, amikor össze vissza hazudoznak, volt hogy hamis tesztet mutatott fel, letagadta, hogy covid pozitívan karanténban van otthon, úgyhogy most még inkább gyanús minden ilyen eset. Nálam a megbizható emberek élveznek elsőbbséget, nekik járnak a kedvezmények (értsd: választhat az időpontok közül, kiírunk akár egy egész órát, hogy haladjunk több dologgal stb) és akik hazudoznak, azokat vesszünk a sor végére. Több orvost is ismerek, ahol hasonló a rendszer, mivel nyilván mi sem szeretjük, ha hülyének néznek.
2022. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12 Az szép! Hogy szúrtad ki a hamis PCR-tesztet és hogy bukott le, hogy karanténban kellene lennie?
2022. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
12: mondjuk nekem épp egy apró lyuk van, és rohadtul fáj. Simán közel lehet az idegkamrához. Bár ugye ha tűvel át tudnánk szúrni egy fogat, az is kicsi lyuk de átütő fájdalom. Szóval hülyeséget írtál.
2022. jan. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

12-es, fogorvoskent add vissza a diplomadat.


“Nálam például tegnap próbálkozott be egy fiatalember. Nem járt jól, ugyan éppen nem öltem meg a fogát, de egy ideiglenes tömést tettem bele, amivel ugyanúgy vissza kell jönnie, mert pár hét és kikopik, ráadásul az időpontjára mindenképpen hoznia kell az oltási igazolványát, hiszen anélkül nincs tömés, és amiről sejthető, hogy nincs neki (az egész családjának nincs) és amiről a tegnapi nap azt mondta, hogy hát pont azt otthon felejtette. Ne aggódj, megvannak a módszereink, mi sem most jöttünk le a falvédőről, nem kap semmivel sem hamarabb ellátást az, aki hazudik. ”


Komolyan szivatasbol tettel be neki ideiglenes tomest, amikor ugyannyiba telt volna normalisan megcsinalni... tapsolj magadnak, ugyes vagy es nagyon EMBERI 🙃

Egyebkent a kerdezo leirta, hogy 3 honappal kesobb kapott idopontot. Akkor mirol is beszelunk? Arrol meg mar nem is teszek emlitest, hogy egeszsegugyi dolgozokent diszkriminalod az oltatlanokat, noooooooooomalis?!?

2022. jan. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Én fogorvosként azt mondom, hogy igazad van a #12-es kolléga hozzáállásával kapcsolatban, de neked sincs teljesen igazad!


1. Nem ugyanannyiba telik ugyanannyiba megcsinálni egy végleges tömést és ideiglenes tömést! A fúrást nem számítva, csak az ideiglenes tömés elkészítése 5 másodperc, rendes tömés énnekem mondjuk 20 perc. Az ideiglenes tömés egyik indikációja az időhiány, márpedig ha valaki időpont nélkül beállít, akkor az időhiány nagyon is fennáll, ha nem akar megcsúszni.


2. Ha egy sima töméssel megoldható a probléma, az nem sürgősségi eset. Sürgősségi kezelés a gyökérkezelés megkezdése, foghúzás, vérzéscsillapítás, stb.


3. Kormányrendelet szerint kell védettséget igazolni vagy érvényes igazolással vagy teszttel. Ha nem sürgős eset (lásd 2. pont), akkor örüljön, hogy kifúrták a szuvasodását ennek hiányában!


Magyarán a kolléga motivációi etikailag megkérdőjelezhetőek, de valójában máshol se kapott volna tömést, ha időpont nélkül betoppan.

2022. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Káros a fogfehérítés a fogaknak, ne kombináld a rendelőit és otthonit!
2022. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!