Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 évesen vagy 18 év felett...

17 évesen vagy 18 év felett teljes műfogsor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hónap múlva leszek 18 éves. Édesanyám genetikáját örököltem, emiatt a fogaim ki állnak, mindennapos mosás ellenére szuvasodnak és sárgák a fogaim, nagyon könnyen törnek stb.

A rossz fogaimat szeretném ki húzatni mert fájnak, tömni meg nem lehet őket, mert nem éri meg.

A kérdésem az lenne, hogy körülbelül mennyi idő lenne az, ameddig lenne egy kivehető műfogsorom? (persze ameddig nem lesz pénzem fog implantátumra.)

Ha nem lenne vészes a helyzet nem gondolkoznék ezen, de a fogaim szó szerint menthetetlenek.

Köszönöm szépen ha elolvastad. További szép estét/napot!


2022. jan. 18. 00:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Őszinte részvétem! :((

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.

2022. jan. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csaz azon múlik, hogy mikor lesz több millió forintod az implantátumok beültetésére. Ma sokaknak saját lakásra se futja, nem ismerem az anyagi helyzetedet, de én a helyedben biztosan nem ugranék bele a dologba ilyen lazán. Különben is fogorvos szakmailag valószínűleg valahogy úgy néz ki a folyamat, hogy a leggázabb fogaidat kell csak eltávolítani egyszerre, és a helyére műfogat akasztva, ragasztva, koronával, híddal kell betenni, és csak idővel kell a többihez nyúlni. Azt gondolom, nem egyformán érintettek a szuvasodásban, töredezettségben. Ha egyáltalán a kihúzás a javaslat, mert lehet, hogy a korona is megoldja. Tehát a fogorvosnak is lehet véleménye, ütemezési terve, mindenképp hallgasd meg. TB vonalon minden lehetőséget próbálj meg annak érdekében, hogy részben vagy egészben az állam fizesse. Az is lehet, hogy itt van különbség abban, hogy 17 vagy 18 éves vagy, szóval jobb minél előbb utánanézni TB ellátásnak, a méltányosságoknak, külön kérvényeknek, eljárásoknak is. Egy megfelelő orvossal meg tudod beszélni, mit érdemes TB-ben, mit magánban megcsináltatni, és milyen sorrendben.

Amíg nem vagy 18, nagyobb esélyed van arra is, hogy adomány formájában összekéregesd a pénzt. Ugyanis erről te nem tehetsz, és gyerek vagy még. Ez a kombó segítőket vonz be. Persze ehhez alkat kell, és akarat, nem biztos, hogy neked megvan, de ha nincs más pénzforrásra esélyed, akkor meg lehet próbálni. Másnak is sikerült: https://www.youtube.com/watch?v=_TWvoLsjYec

Gondold meg, hogy mennyi energiát teszel bele az ügybe, vagy csak lazán kihúzatod és kész, mert nagyon nem mindegy, milyen minőségben éled le az életed, van azért hátra még jócskán élnivaló időd. Az jó, szép fog esztétikum, javítja a kiállásodat, érvényesülésedet. Azon kívül a megfelelően működő fogak feltételei az egészséges anyagcserének, az egészséges életnek. Nem utolsósorban a helyén lévő fog, ami nem betevős, egy mindennapos nyűgtől mentesít, ami a hátralevő életed során akár 20 ezer napon át is bosszanthat. Nem mindegy. Csak megfontoltan, átgondoltan és tervezetten cselekedj.

2022. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pár hónap, max fél év
2022. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fajta kérdés már volt korábban is. Ott is leírtam, hogy ilyet normális fogorvos nem vállal be, mert ha meggondolod magad. hogy mégis túl fiatal vagy a protkóhoz és kár volt elkeseredésedben mindent kihúzatni, akkor nem mondhatja azt a bírónak, hogy "bíró úr, szakmailag valóban indokolatlan volt az a sok foghúzás, de a páciens írt magának egy kezelése tervet én meg szót fogadtam neki."
2022. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről tökre egyetértek a 4-es válaszolóval. Előbb tájékozódni kéne, hogy hosszú távon milyen következményekkel jár a fogelvesztés és utána ilyesmiben gondolkodni. A szervezetünk okos, nem fog olyan részre tápanyagot és energiát pazarolni, ami nincs használatban, így a fogmeder (az állcsontjaid egy része) le fog bontódni. 10-20 év alatt eljutsz egy olyan állapotra, hogy nem lesz elég csontod implantátumra, ha pakolgatod a milliókat az asztalra, akkor sem, de még egy kivehető protkó sem fog megállni a szádban - nem lesz min. Alig leszel ekkor 40 éves.

Másrészről: az nagyon rossz hozzáállás, hogy "ezt örököltem". A. világ legrosszabb genetikája sem annyira sz@r, hogy ilyen fiatalon ennyire tönkremenjenek a fogaid. Bizonyosan valahol te tehetsz róla, ezt kellene kideríteni, hogy mi a gond. A fogmosáshoz megfelelő eszközök és technika kell, az kevés, hogy "meg szoktam mosni". Ugyanez a helyzet a táplálkozással. Sosem fogsz találni olyan jó orvost, aki implantátumokat rak be neked, ha jól láthatóan nem fogsz tudni vigyázni rájuk, jogosan azt fogja mondani, hogy amennyiben te tényleg úgy gondolod, hogy ezt örökölted és neked amúgy közöd nincs hozzá, akkor miért hiszed azt, hogy a szervezeted majd pont egy implantátumot meg fog tudni tartani, miközben a saját foganyagot nem tudta. Alapvetően nagyon "támadható" ez az "örököltem" dolog, nem érdemes erre hivatkozni. A saját fognál pedig még nem sikerült jobbat feltalálni, tehát nem is érdemes jobbat várni.

2022. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. És igen, a genetikára hivatkozok, hiszen mikor 6-7-8 éves voltam akkor is reggel és este is mostam fogat. Egyértelműen akkor se cigiztem, kávéztam, stb. mégis nagyon el kezdtek sárgulni a fogaim, maguktól elkezdtek szét állni. A fogszabályzó viszont szóba se jöhetett, mert az akkori anyagi helyzetünk miatt nem engedhettük meg.
2022. jan. 19. 17:20
 7/12 anonim válasza:

Kedves kérdező! És egyéb dolgok? Például étkezés, ilyesmi? Bocsáss meg, hogy nem az alapkérdéssel foglalkozunk, csak nehéz elhinni ezt a helyzetet. Előttem pontosan leírták, hogy miért.

Amúgy apunak nincs sok foga, és már gyerekkoromban sem volt... nekem csak egy fél hiányzik, pedig 35 éves vagyok. Annak sem örülök.

Első voltam.

2022. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hogy mostad a fogad, mivel, mikor, hányszor?
2022. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8/8

Van hogy signal de van hogy colgate fogkrémet veszek. Egyszerű fogkefét használok aminek a keféje kicsit sűrűbb és puhább tehát nem is az a fajta ami karcolja az ínyemet. Minden nap mosok reggel és este, de párszor már volt olyan hogy kihagytam a reggeli fogmosást, mikor nem mentem sehova és nem volt kedvem.

2022. jan. 24. 00:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet szar volt a fogkrém.

Fogselyem, fogköz tisztító kefe?

Éves után fél órával később mostad a fogat?

Éreztél savas ízt a szádban fogmosás után?

2022. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!