Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évesen lett műfogatok?

Hány évesen lett műfogatok?

Figyelt kérdés

23 vagyok, de már a fele fogam tömve van, volt aminek a fele letörött, illetve húztak is ki már. Fogszabályzóm is volt, de nem tetszenek, hiába szabályosak.

Naponta 3-szor vagy minden étkezés után mosom. Használok szajvizet, fogselymet. Félek, hogy nagyon fiatalon műfogaim lesznek.



2015. aug. 20. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25. De én szegény vagyok.
2015. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
16 évesen lett koronám, 30 körül híd, 50 körül csapos fog és 67-68 évesen teljes fogpótlás és minden meglevő fogra illeszkedő beépített protézis (huszonvalahány saját fogam még van).
2015. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szegénység hogy jön ide? Fogkrém nem sok pénz, fogorvos ingyen.

Sajnos nálam ez genetika.

2015. aug. 20. 19:04
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

nem mondta a fogorvosod, hogy ne sikáld a fogaidat minden étkezés után, pláne ne közvetlen kaja után? Teljesen felesleges a napi 3×-i fogmosás


az én fogaim is genetikailag rosszak a fogorvos szerint, a megoldás, hogy fél évente eljárok, leszedetem a fogkövet és naponta 2× ill ritkán 3 alkalommal fogat mosok, fogselyem nekem nem jött be, pedig mondja a fogdoki ill. a szájvíz használat sem rendszeres - viszont az esetek 90 %-ban az elektromos fogkefémet használom. Illetve évi pár alkalommal elmex gélt használok

1 hiányzó és 4 tömött fogam van és lassan 38 éves vagyok, és átlag napi fél liter kólát iszok.


szóval valamit nagyon nem jól csinálsz

2015. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Fogorvos ingyen?hol???
2015. aug. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Körzeti fogorvosnál, én soha nem fizettem semmit. Foghúzás, tömés gyökérkezelés stb. Csak a TB-t kellett fizetni. Nyilván a fogpótlásnak ott is ára van.

Magánnál elég szép összegeket ki lehet fizetni.

2015. aug. 21. 02:48
 7/12 anonim ***** válasza:
hát ez az, a "műfog" sehol sem ingyenes :/
2015. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha 38 évesen 1 húzott fogad és 4 tömött van, akkor azért egyáltalán nem rosszak. Nekem 11 évesen volt ennyi és fokozatosan romlik. Reggel a rossz lehellet miatt mosok fogat, nem szoktam azonnal reggelizni. Ebéd után is mosok, mert nem szeretek kajás foggal visszamenni dolgozni. Este pedig alap dolog szerintem. Ez egyáltalán nem sok, amikor nem vagyok otthon napközben, akkor csak 2-szer. És nem mondta senki, hogy ez rossz lenne.
2015. aug. 21. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:

nézd, ha nem félévente járnék, akkor sokkal több lenne a problémám, főleg a fogkő miatt. Van egy fogam, ami szintén lyukas volt, de nem tömte be a fogorvosom, mert nem akarta tönkretenni, ezért csak lecsiszolta ecsetelte és megnézi minden kontrollon.


Amúgy lehet, hogy mivel én megengedhetem magamnak a magándokit, ezért jobban odafigyel rám, de mindig kapok tőle tanácsot, fogkrémmintát, és fogmosási tanácsot, ha pl azt látja, hogy sokat sikálom az ínyemet.


kb 15 ezret fizetek neki félévente a kontrollért, amiben van egy fogkőleszedés a teljes fogsoromról és az, hogy végignézi az összes fogam, néha egy-egy röntgen is.

2015. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok. Genetikailag is ritka rossz fogaim vannak, ráadásul a terhességem még jobban tönkre tette. Elkezdetm megcsináltatni de már akkor tudtuk hogy a rágók menthetetlenek fölül így ott mindenképp kivehető lett volna, a 6 front menthető lett volna még 2 éve híddal. Végül akkor úgy alakult hogy nem tudtam össze szedni 220ezer forintot a fogamra így félbemaradt a csináltatás. Most jutottam oda hogy a kivehetőre megvan a pénz az jóval olcsóbb így teljes kivehető fogsorom lesz felül 25 évesen. :(
2015. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!