Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2.gyökérkezelésnél ez rendben...

2.gyökérkezelésnél ez rendben van?

Figyelt kérdés
Kicsit szkeptikus vagyok mert új fogorvos és annyi rosszat olvasni már.Gyulladásban volt a fogam,szedtem rá dalacint meg néha fél flectort bevettem,gyökérkezelte a fogam 5 napja,az ínyem nyomásra érzékeny de más panaszom nincs,most visszamentem és ahogy a tűkkel felfelé szúrkált,tisztított nem tudom pontosan azt éreztem mást nem,letömte ideiglenessel de azt mondta nincs gyulladásban.Akkor most nem értem miért éreztem a tűket ha nincs benne ideg sem és nincs gyulladva sem.következő alkalommal letömné,de félek hogy nem alapos vagy túlparázom és rendben van ez egy gyökérkezelésnél?
2022. jan. 18. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

hát ezt nem tudni, röntgeneztetni kell és akkor látszik, hogy maradt e kósza ideg.


Mindenesetre nekem egy gyökérkezelt fogam van. Ha bizonyos szögből megpöccintem akkor érzékeny. mármint nem fájdalmasan érzékeny..enyhén fura érzékenységi reakciót vált ki. 3 orvosnál voltam, mind azt mondta h tökéletes munka..szóval passzolják.:D


Azt mondták ne pöccintsem bizonyos oldalról. így hát hallgatok rájuk és nincs is probléma.:D

2022. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha több kezelés kell ti is mindegyik él éreztétek a tűvel ahogy matatnak?
2022. jan. 18. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az volt, hogy az idegeket kivégezte, kitisztitotta a helyet, ideiglenes tömést kaptam. Majd utána ideiglenes tömés kifúrva, megint kitisztitotta a fogam és jött a rendes tömés.


A második, befejező fázis nem fájt. Ezután jött egy röntgen, h minden okés.

2022. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És mindegyik fázis után fájt valamennyire?A fogad vagy ínyed nem is tudom mit érzek most pedig még a szuri hatása ki sem ment.
2022. jan. 18. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a tűvel a csatorna végéhez ér, azt érezheted, mert a gyökércsatornán túl élő szövet van. Ez teljesen normális, pontosan eddig kell eljutnia a tűvel. Ha például a gyökércsatorna hosszát akarja bemérni ún. apex lokátorral, akkor a gép egy nagyobb csippanással pontosan akkor jelez a dokinak, amikor a pici szúrást érzed.

Ez a pici élő szövet viszont lehet gyulladásban, illetve a gyökérkezelés meg is bojgathatta, ezért mindenképp szükséges a gyógyszeres tömés.

2022. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ez szuper válasz volt
2022. jan. 18. 16:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor emiatt érezhetek feszítő érzést az orr tövében?gondolom addig ér a gyökér....?
2022. jan. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!