Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szégyen az, ha valakinek...

Szégyen az, ha valakinek műfogsora van?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Inkább legyen valakinek műfogsora, mint hiányos, ápolatlan foga. Szerintem semmi szégyellni való nincs benne.
2022. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha dollármilliomos sztároknak nem az, akkor nekem sem.
2022. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, én fogászatonn dolgozom és volt példa rá hogy 25 évesnek kerültbe fogsor(sajnos tejfogai voltak csak és elvesztette őket). Nagyon meg volt elégedve velük. Mellesleg ha nem pótolod a fogaidat nagymértékű veszteség esetén, romlik az emésztésed és betegségeket szerzel.
2022. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem, az a szégyen fogatlan.
2022. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rajta mit szégyellni. Ha az ember nem pótolja a hiányzó fogakat, az esztétikailag és egészség szempontjából is sokkal rosszabb. És persze az sem mindegy, hogy puha-pépes ételekre kell szorítkoznod, vagy sem. Lássuk be, azért egy fincsi pirítóst vagy almát fogak nélkül elég nehéz elmajszolni.
2022. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Már bocsánat de nem értem miért lenne szégyen az ha valakinek pl nincs vagy akár egy sem. Valaki genetikailag nem tehet róla, valaki alkalmatlan arra hogy fogsort kapjon ez megint sok dologgtól függ. Valaki meg se teheti hogy legyen valahol egy korona készítése 45ezer forint ehhez képest hol van egy fgosor ára vagy egy implantátumé.... Mi mindig megkérdezzük van e anyagi oka ha van akkor ajánlhatunk neki alapítványokat is akik segítenek neki.
2022. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 31 évesen lett megcsinálva, 5 és fél millió volt. Nem szégyellem. A szüleim engem soha nem vittek fogorvoshoz, ha fájt is akkor is belém nyomtak egy fájdalomcsillapítót aztán szevasz. Amikor nagyobb lettem elmentem párszor, de mindig borzalmasan fájt, meg a körzeti fogorvosom hulladék volt és így több kárt csinált mint amit megoldott. Így sokáig féltem elmenni, aztán rászántam magam, de akkor már magánklinikára mentem meg nem a alap cuccokkal hanem a legmodernebb meg amivel nem lesz sok gondom. Életem legjobb döntése volt, és soha nem éreztem hogy szégyenkeznem kéne emiatt.
2022. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem szégyen, ugyanúgy ahogy a fogszabályzó sem. Inkább arról árulkodik, hogy az illető törődik a fogaival. Az viszont már nagyon is szégyen, ha valaki hagyja hogy a fogai tönkremenjenek és nem tesz értük semmit, azon kívül hogy a fájós fogat kihúzatja.
2022. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

27 vagyok, de már van implantátumom, mert nem is voltak jók a fogaim és a körzeti orvos se segített rajta. Szerintem semmi szégyen nincs benne.


Pl. az már gáz, hogy pl apámat sehogy se tudom rávenni, hogy csináltassa meg. Az sem érdekli, hogy az ember emiatt már nem is akar a közelében lenni.

2022. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak annyira, mint a szemüveg vagy a hallókészülék: semennyire. Még mindig jobb, mint a tövig letört, rothadozó fogak.
2022. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!