Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egész èletemben egyenes...

Egész èletemben egyenes fogakra vágytam, most hogy belevágtam, mindenki ellene van. Miért?

Figyelt kérdés

A családom pl nagyon jól tudta, hogy mennyire vágyom egyenes fogsorra, már kiskorom óra. A maradandó fogaim kapásból görbèn nőttek alul is, felül pedig az egyik metsző eléggè rá van görbülve a másikra. Gyerekkoromban az összes fogorvos akinél jártam, ès említettem, hogy fogszabályozót szeretnék, csak kinevettek, hogy minek az nekem, èn így vagyok szép.

A család is ugyan ezen a véleményen volt, azzal körítve, hogy amúgy is drága.

Most viszont sikerült annyit spórolnom(27vagyok), hogy bele tudtam végre vágni. Külföldön èlek, az itteni fogorvosom vègre komolyan vett. Viszont ahogy meséltem családnak, hát nincsenek odáig a dologtól. Már már èn èrzem rosszul magam, hogy biztos jó e amit csinálok. Anyám olyanokat mondogat már, hogy csak nehogy kiessenek a fogaid miatta.... Mert tudja, hogy attól nagyon félek.

Tényleg van alapja, félnem kellene, vagy tènyleg ezzel tönkretehetem az amúgy tökéletesen egészséges fogaimat? Vagy miért nem tudnak velem örülni? :(


2022. jan. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég... Nemám örülnének neki. Nyugodtan vagj bele, nekem ocsmanyul nőttek a fogaim, aztan a fogszabalyzo ota tökéletes a fogsorom. Nem fog sem kiesni sem kilazulni😅
2022. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy teszed vele tönkre a fogaidat. Egyébként én is így jártam, ahogy te. Nekem se említette anno egy fogorvos se, hogy kellene szabályozás, pedig rendszeresen mentem gyerekként is szűrésre. Most meg minden fogászaton azt kérdezik, hogy miért nem volt. Nekem sajnos állkapocs töréssel lehetne csak megoldani a szabályozást (speciális problémák miatt). Az én fogaim maradnak kuszák. Ha teheted vágj bele, nem fogod megbánni.
2022. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne aggódj nem teszi tönkre a fogaidat! Elég szomorú hogy nem örülnek veled de be törődj vele, ez ne vegye el a kedved!
2022. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*ne törődj vele
2022. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

A családod egy hátráltató önbizalom romboló, mérgező stb jelzők, amik nyomdafesteket nem tűrő egyedek.


Csinald azt, amit jónak latsz. Ugyis mindenbe bele fognak kötni.

2022. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszi tönkre, ha mosod rendesen fogszabi alatt is, ne aggódj. Sőt. Az enyémek szabályzás előtt rohamosan romlottak, minden évben volt 1-2 tömni való, vagy töméscserés. Fogszabályzás óta is megyek évente, amióta leszedték, semmi nincs... Egyszerűen sorban vannak, tudom őket rendesen mosni, nem romlanak olyan ütemben.
2022. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

elsősorban a fogorvosodra hallgass, ő ért hozzá nem a családtagjaid, szerintem. és ők mit mondtak milyen okból ellenzik? vagy csak rámondták hogy ne és kész? nekem is érveltek már hogy ne, de legalább elmondták hogy miért ne.

én a helyedbe egyeztetnék az orvossal hogymint oldható meg és megcsináltatnám. felnőtt vagy, te döntésed, ha ezzel jobbnak szebbnek érzed majd magad akkor miért ne.

2022. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, így azèrt jobban èrzem magam :) a fogorvosom szerint is nyilván semmi baja nem lesz a fogaimnak a szabályozás miatt, de azért egy kis kétely is megijeszett, olyan komolyan ès biztosan beszél a család ellene.

A legtöbbször csak azzal èrvelnek ellene, hogy "minek, amikor így is szép vagy". Most hogy már el is kezdtem, most jön az összes többi, hogy ki fog esni, bajuk lesz stb...

2022. jan. 25. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez volt. Csak azzal különbséggel, hogy nekem nem torlódás volt a probléma, hanem az első 2 fogam közötti rés. Anyám nagyon ellene volt, mert neki borzalmasan ronda fogsora van, úgy előre állnak mint a kapa és ezt tetézve 5 perces szünetek vannak az első 4 között, tehát borzalmasan ronda tényleg. Engem egyáltalán nem érdekelt a véleménye, mert én is mindig tökéletes mosolyt szerettem volna, ezt nagyon is jól tudta, úgyhogy belevágtam. Neked is ezt ajánlom, le kell szarni magasról ki mit mond. A végeredmény kárpótolni fog, hidd el. A legszebb az egészben, hogy miután vége a lett a fogszabályzásnak és konkrétan tökéletes fogaim lettek (ki is fehérítettem a végén), ilyet szól anyám, neki ez már nem tetszik, mert “túl mű” lett.🤦🏻‍♀️😂 Érted, a saját fogaim túl műk. Neki az a természetes ha össze-vissza áll, ha valakinek szabályos fogazata van, az már mű. Kész vicc, na mindegy.
2022. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!