Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most komolyan újabb fogam...

Most komolyan újabb fogam adta meg magát vagy fájhat a gyökérkezelés alatt álló fogam is?

Figyelt kérdés

Első kezelés után semmi fájdalmam nem volt, a második után néhány nappal viszont tompa, lüktető fájdalom jelentkezett arról a tájékról. Foggamam sincs melyik fogam lehet az, nem érzékeny a hideg vízre sem egyik se, semmit nem érzek egy alapos fogmosás után sem.


Jelenleg 19 hetes várandós vagyok, de soha ennyi gondom nem volt a fogaimmal. Mióta várandós vagyok egy fogamat ki kellett húzni, most van egy ami gyökérkezelés alatt áll és akkor most egy újabb??


Legközelebb majd 1 hónap múlva kellene mennem addig megörülök ha nem lesz jobb.


(minden étkezés után fogat mosok alaposan és napi 1000 mg kalciumot szedek)


2022. febr. 8. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a fogorvossal telefonon. Lehet hogy gyulladás van. Ilyenkor az antibiotikum segíthet. Nem vagyok orvos, de amikor hasonló helyzetben voltam, nekem szedni kellett, és elmúlt a fájdalom.
2022. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben jartam most. Valszeg maradt még benne ideg, sos vissza kell menni, hogy ujra kitisztsa. Én vegigszedtem az antibiotikumot, de visszajott a fájdalom, ez bolt az oka. Olyan lüktető fajdalom volt a fogamban, hogy hozzá srm lehetett érni. Most már kb jó. 4x tisztitottak meg eddig 1 hó alatt, mostanra nyugodott meg kb. Gyökér tisztítás és ideiglenes tömés után mindig fáj pár napig kulonben is. Szoval irany a doki, hatha bennmaradt még egy kis ideg, de nem ritka hogy egy komplett csatorna is bennmarad. Egy röntgen sem ártana, az jól kimutatja a gyulladást. Nem egyszerű de az esetek többségében még ebből is vissza lehet táncolni és megmenteni a fogat. Én karácsony óta élek fájdalommal, most csitult, a 4. kezelés után, tehát van remény, kívánom a legjobbakat! 31L
2022. febr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt. Gyökérkezelés alatt van egyik fogad és egy hónap múlva kell csak menned? Érdekes. De amúgy ha problémád van, akkor miért ne mehetnél megnézetni?
2022. febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a kalciumot étrend kiegészítőkből viszed be,sanszos,hogy semmit nem érsz vele,nem jut el a fogaidig.Minden étkezés után fogat mosni sem túl jó ötlet,hagyni kell,hogy kicsit dolgozzon a nyál,és magától visszaálljon a ph érték,savasabb ételek után meg direktbe roncsolhatod a fogzománcot a fogmosással.Ha reggel és este megmosod,annak elégnek kell lennie.
2022. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!