Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelés után tényleg...

A gyökérkezelés után tényleg normális ha harapása fáj a fog a mindig ezentúl vagy csak az ingyenes fogorvos hanyag mert nem kap pénzt a munkájáért tőlem ?

Figyelt kérdés

A jobb alsó leghatásó bölcsesség fogamat gyökérkezelték . Három alkalom volt összesen . Első alkalommal kifurták és raktak bele valami idegölőt , utánna meg raktak ideiglenes tömést . Egy hét múlva kellett visszamennem . A probléma az volt , hogy harapása ugyanúgy fájt a fogam . Kérdem én . Ha elhalt az ideg akkor mi a franc fáj ? Amikor vissza mentem akkor mondtam is neki , erre ő csak azt mondta , hogy most már nem fog . Megint furkálta a fogam aztán rakott bele megint ideiglenesen tömést

. Megint egy hét múlva mentem vissza . Ez idő alatt ugyanúgy fájt a fogam harapásnál . Utolsó alkalomnal jeleztem neki megint . Erre megkocogtatta a fogam és kérdezte , hogy fáj egyáltalán . Mondtam , hogy nem fáj . Ilyen gyenge kocogtatástól nem fáj

. Akkor fáj amikor mondjuk eszem a húst és nyomom össze . Utánna csinált röntgent a fogról . Nem is közölte velem mi látható a röntgenen . Megint furkálta a fogat aztán végleges tömést rakott bele . A végén kérdeztem , hogy már akkor nem fog fájni többet . Erre azt mondja , hogy ha fáj ne rágjak vele , meg ez nem 100 százalékos fog . Meg mondja , hogy ő meg tudná csinálni 100 százalékosra . Mondanom sem kell , harapása ugyanúgy fáj . Valaki tud erre értelmes magyarázatot ami nem úgy kezdődik , hogy az ingyenes fogorvos hanyagul végzi a munkáját ? Szerintem itt a fogorvos a hibás . Itt olvasom rengeteg kérdésben , hogy az ingyenes fogorvos béna . Nyilvánvaló , mivel nem kap pénzt a kezelésekért az emberektől

, nincs ami motiválja a normális munkára . Lehetséges , hogy neki érdeke elrontani a fogamat , hogy pénzhez jusson mert mondjuk a fogpótlás még ott sem ingyenes ? Mert mondta a fogorvos , hogy meg tudná csinálni 100 százalékosra . Amivel gondolom arra céloz ,hogy valami fizetős szolgáltatást akar velem csináltatni .



2022. febr. 2. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Megpróbálom megállni, hogy erre az enyhén szólva offenzív stílusodra ne reflektáljak, hanem pusztán a problémára.

Egyrészről olyan, hogy ingyenes nem létezik. Kap ezért a kezelésért fizetést, pláne mióta rendezték az orvos béreket, elég méltányosat (ezt, mint körzetes és magán fogorvos írom).

Másrészről: amennyiben nem bízol az orvosban, akkor ne járj hozzá. Ez egy bizalmi alapú kapcsolat, ha csak egyikőtök nem bízik a másikban, akkor már érdemes orvost váltani, hiszen a te helyzetedben mindegy mit mond az orvos, úgy sem hiszel neki, eldöntötted, hogy az orvos a béna. Holott felmerül a kérdés, hogy hogy jut egy fog odáig, hogy gyökérkezelni kelljen (nyilván úgy, hogy TE hagytad annyira elszuvasodni, tehát lehet, hogy az orvos béna, de te meg hanyag vagy).

Elég lelkes orvos lehet, ha bölcsfogat gyökérkezelt, nem sok mindenkit ismerek, aki ilyesminek nekiáll, ugyanis elég bizonytalan az anatómiájuk, ráadásul mivel nagyon hátul vannak, a hozzáférhetőségük is nagyon nehéz, vagy volt valami nyomós oka a helyzetnek, hogy ebbe belement (mely esetben tök rendes tőle, hogy a bonyolultabb utat választotta), vagy nem is bölcsfogról van szó - ezt jogosan feltételezem, mivel az átlag magyar páciens sajnos nem tudja, hogy melyik is az a bölcsfog és bármelyik nagyőrlőjüket lebölcsezik.

Aztán: hogy hogy mi fáj? A fogban nincs ideg, de harapáskor a nyomás nem is a fogbélre terhelődik, hanem az alatta lévő szövetekre, a fogat kifüggesztő rostokra és a csontra. Ha van ideg, ha nincs, bármikor lehet ráharapásra érzékeny egy fog. Ha gyökérkezelték joggal feltételezi az ember, hogy az be volt gyulladva, ami minekután nem egy nap alatt alakul ki, így annak elmulasztása sem 1-2 kezelgetés után történik, hetek, hónapok. Ha sikeres a gyökérkezelés, mivel minél hátulsóbb fogról van szó, annál kisebb az esélye annak, hogy a gyökérkezelés sikerült, ha valóban bölcsfogról van szó, akkor még 50 %-nál is kisebb esély van rá, bár attól függ, hogy mi a pontos diagnózis (fogbélgyulladás esetén nagyobb az esély, ha a gyulladás viszont lejjebb ment, akkor kisebb).

A röntgent magának csinálja, hogy ellenőrizze a munkáját, nem azért, hogy meséljen neked. Én érdekes módon akárhányszor felajánlom, hogy megmutatom a röntgent, a kutya nem kíváncsi rá.


Summa summarom: egy ilyen gyulladás teljes felszívódása a szervezetből hónapok, ugyanakkor általános tapasztalat, hogy a gyökérkezelt fogak sokszor mutatnak utólag is tüneteket, például frontra, de ezekkel együtt lehet élni, nem halálos fájdalmakról van szó, pusztán érzékenységről, ami mondjuk a vállízületedben is szokott lenni.

2022. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
en csak azt szeretnem tudni hogy milyen iskolaban tanitjak ezt a szornyu kozpontozast?? szokoz irasjel elott es utan, bekezdesek irasjellel kezdve. hol tanultad ezt??
2022. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

en csak azt szeretnem tudni hogy milyen iskolaban tanitjak ezt a szornyu kozpontozast?? szokoz irasjel elott es utan, bekezdesek irasjellel kezdve. hol tanultad ezt??


Én meg azt szeretném tudni , hogy hol tanítják a te szörnyű helyesírásodat . Például : mondatot nagybetűvel kezdünk , a tanít az hosszú í , ékezetet kellene kirakni olyan szavakra például : iskolában , szóköz , meg hogy előtt vessző van .

Te beszélsz amikor az alap helyesírást nem ismered ?

Meg a másik . A feltett kérdésre kellene válaszolni . Tanulj meg szöveget értelmezni .

2022. febr. 2. 11:58
 4/20 anonim ***** válasza:
udvozollek az interneten, a nagybetus mondatkezdes a legkisebb problema. amugy nem nagyar a billentyuzetem, ezert irok ekezet nelkul
2022. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves kérdező!


Megpróbálom megállni, hogy erre az enyhén szólva offenzív stílusodra ne reflektáljak, hanem pusztán a problémára.


Egyrészről olyan, hogy ingyenes nem létezik. Kap ezért a kezelésért fizetést, pláne mióta rendezték az orvos béreket, elég méltányosat (ezt, mint körzetes és magán fogorvos írom).


Másrészről: amennyiben nem bízol az orvosban, akkor ne járj hozzá. Ez egy bizalmi alapú kapcsolat, ha csak egyikőtök nem bízik a másikban, akkor már érdemes orvost váltani, hiszen a te helyzetedben mindegy mit mond az orvos, úgy sem hiszel neki, eldöntötted, hogy az orvos a béna. Holott felmerül a kérdés, hogy hogy jut egy fog odáig, hogy gyökérkezelni kelljen (nyilván úgy, hogy TE hagytad annyira elszuvasodni, tehát lehet, hogy az orvos béna, de te meg hanyag vagy).


Elég lelkes orvos lehet, ha bölcsfogat gyökérkezelt, nem sok mindenkit ismerek, aki ilyesminek nekiáll, ugyanis elég bizonytalan az anatómiájuk, ráadásul mivel nagyon hátul vannak, a hozzáférhetőségük is nagyon nehéz, vagy volt valami nyomós oka a helyzetnek, hogy ebbe belement (mely esetben tök rendes tőle, hogy a bonyolultabb utat választotta), vagy nem is bölcsfogról van szó - ezt jogosan feltételezem, mivel az átlag magyar páciens sajnos nem tudja, hogy melyik is az a bölcsfog és bármelyik nagyőrlőjüket lebölcsezik.


Aztán: hogy hogy mi fáj? A fogban nincs ideg, de harapáskor a nyomás nem is a fogbélre terhelődik, hanem az alatta lévő szövetekre, a fogat kifüggesztő rostokra és a csontra. Ha van ideg, ha nincs, bármikor lehet ráharapásra érzékeny egy fog. Ha gyökérkezelték joggal feltételezi az ember, hogy az be volt gyulladva, ami minekután nem egy nap alatt alakul ki, így annak elmulasztása sem 1-2 kezelgetés után történik, hetek, hónapok. Ha sikeres a gyökérkezelés, mivel minél hátulsóbb fogról van szó, annál kisebb az esélye annak, hogy a gyökérkezelés sikerült, ha valóban bölcsfogról van szó, akkor még 50 %-nál is kisebb esély van rá, bár attól függ, hogy mi a pontos diagnózis (fogbélgyulladás esetén nagyobb az esély, ha a gyulladás viszont lejjebb ment, akkor kisebb).


A röntgent magának csinálja, hogy ellenőrizze a munkáját, nem azért, hogy meséljen neked. Én érdekes módon akárhányszor felajánlom, hogy megmutatom a röntgent, a kutya nem kíváncsi rá.



Summa summarom: egy ilyen gyulladás teljes felszívódása a szervezetből hónapok, ugyanakkor általános tapasztalat, hogy a gyökérkezelt fogak sokszor mutatnak utólag is tüneteket, például frontra, de ezekkel együtt lehet élni, nem halálos fájdalmakról van szó, pusztán érzékenységről, ami mondjuk a vállízületedben is szokott lenni.


Bocsánat , a válaszodat nem veszem figyelembe mivel körzetes fogorvos vagy. Látszik az írásodból , hogy teljesen elfogult vagy . Véded a fajtádat . Egyébként meg a pénzre kitérve . Igen , motiválatlanok vagytok . A fizetés nem elég nektek . Látszik , hogy az ingyenes fogorvosoknál nincs motiváció . A fizetésüket ők természetesnek veszik hiába hanyagul végzik a munkát . A magán fogorvosok mindenért pénzt kérnek , viszont rajtuk látszik a motiváltság is .

2022. febr. 2. 12:07
 6/20 A kérdező kommentje:

udvozollek az interneten, a nagybetus mondatkezdes a legkisebb problema. amugy nem nagyar a billentyuzetem, ezert irok ekezet nelkul


Persze , jó kifogás .

2022. febr. 2. 12:08
 7/20 anonim ***** válasza:
igen, eleg jo, mivel igaz :D
2022. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Röntgen készült? Lehet,hogy nem sikerült teljesen kiszedni az ideget,illetve lehet pl ciszta is. Nálunk okozott problémát és fájdalmaz gyökérkezelés ellenére is a ciszta ami a gyökércsúcsnál helyezkedett el.
2022. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Röntgen készült? Lehet,hogy nem sikerült teljesen kiszedni az ideget,illetve lehet pl ciszta is. Nálunk okozott problémát és fájdalmaz gyökérkezelés ellenére is a ciszta ami a gyökércsúcsnál helyezkedett el.


Készült . Csak nem tudom mit látott a fogorvos mert nem közölte . Gondolom ha cisztát vagy benmaradt idegedt látott akkor csinált volna valamit vele .

2022. febr. 2. 14:18
 10/20 A kérdező kommentje:

sorold mar legyszi a helyesirasi hibaimat


Mondatot nagybetűvel kezdünk . Ékezetet kellene rakni a szavakra . Mondat végére pont kellene . Helyesírás az hosszú í .

Aztán meg te nézel le másokat . Szánalmas . Meg ne írj mert nem válaszolok . Ha nem a kérdésre válaszolsz akkor menj a pi.....

2022. febr. 2. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!