Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha bizonyos...

Mit csináljak, ha bizonyos ételektől nagyon fáj a fogam, a fognyíem?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a fogam és a fogínyem (meg is dagad, begyullad) azoktól az ételektől, amiket picit jobban meg kell rágni és könnyen a fogak köré szorulnak. Tipikusan ilyen például a hús, ami szálaira bomlik, beszorul a fogaim közé, fáj. Most is például főtt sonkát ettem, nagyon fáj.

A fogaimmal elviekben nincsen gond, rendszeresen járok fogorvoshoz és mindig meg is csináltatom, amit kell. Én sem egy konkrét helyen érzem a fájdalmat (mint mikor pl. lyukas a fogad és tudod, hogy ott érzékeny, fáj) hanem az egész állkapcsomban, a fogaim körül, a fogínyemben érzek egy ilyen tompább, lüktető fájdalmat. Evés után fogat mosok, próbáltam öblögetni is, vettem lidokainos sprayt is. Viszont maga a probléma így nyilván nem szűnik meg, ugyanúgy fájni fog, ha legközelebb ilyet eszek. Ezzel lehet kezdeni valamit vagy szimplán így marad örökre?


2022. febr. 15. 09:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nekem néhány fogközben van ilyen gond, amikbe mindig bemegy az étel, sőt erősen beletömődik. Étkezés után gyorsan kitisztítom fogselyemmel.
2022. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!