Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szeretnék bekerülni...

Nagyon szeretnék bekerülni egy bizonyos szakra, de már teljesen begolyózok tőle. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Későn jöttem rá, hogy mi akarok lenni, így tavaly be sem adtam a jelentkezésemet, hanem eleve úgy terveztem, hogy kihagyok egy évet.

Augusztus óta tanulok, mint a güzü, de semmi eredményét nem látom, csak stresszelek, hogy úgysem fog sikerülni. Nem tudom, hogy mi van velem, mert önbizalmam ugyan soha nem volt, de amit meg akartam csinálni, azt meg is csináltam, nem adtam fel. Most azonban úgy érzem, hogy teljesen lehetetlen, hogy bekerüljek az adott szakra. Akárhányszor elképzelem, hogy bekerültem, elbőgöm magam, aztán a következő pillanatban meg azt képzelem, hogy úristen, mi van, ha nem vesznek fel, és megint elbőgöm magam. Nem tudok tanulni, mert azon is csak stresszelek, ideges leszek, ha valamit nem értek meg két-háromszori elolvasásra sem. Márciusban nyelvvizsgázok, de ahelyett, hogy tanulnám a nyelvet, csak azon görcsölök, hogy mi van, ha nem sikerül. Emellett 8 évig teljesen szabályos ciklusom volt, de utoljára szeptemberben jött meg magától, aztán semmi. Elmentem dokihoz, azt mondta, hogy minden rendben van, nincs semmi gond, csak valamin nagyon felstresszelhettem magam, és azzal "kiütöttem" a petefészkem egy időre. Írt fel gyógyszert, attól megjött, de már megint a ciklusom 52. napján vagyok.

A szüleim nyugtatnak, mondták, hogy adjam be fizetősre is nyugodtan, oda lényegesen kevesebb a ponthatár, de nekem még az is lehetetlennek tűnik.

Tudom, hogy valamit nagyon gyorsan kellene kezdenem magammal, mert ez így nagyon nem normális, de nem tudom, hogy mit csináljak. Egyszerűen annyira szeretnék bekerülni, hogy belehülyülök.


2011. jan. 3. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

add be fizetősre oda tuti h bekerülsz én csak ennyit tudok javasolni :D

nem, tudok mégegyet. na mégsem vesznek fel, akkor keress olyan OKJ-t ami kapcsolatban áll az áhitott szakoddal. ha azt elvégzed, kapsz plusz pontokat és megpróbálhatod újra, és akkor már garantáltam felvesznek

2011. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Az a gond, hogy ezen a szakon a fizetősnél is 400 körül van a ponthatár.

OKJ-s képzést már néztem az idén is, de 2 olyan van, aminek köze van hozzá, és mindkettő 3 éves. Szóval még pluszpontot sem kapnék, mert nem akarok 3 évet még várni, így is 20 éves vagyok, mert 0. évfolyamon kezdtem sajnos a középiskolát.

2011. jan. 3. 14:16
 3/5 anonim válasza:

Szerintem is mindenképp írd be a végére a fizetőst, és akkor legalább van egy "mentőöv" ami téged is megnyugtat...

Próbáld meg előre beosztani a tanulnivalót, így úgy fogod érezni, hogy rendszeresen készülsz...és néha iktass be pihenőnapokat, amikor lazítasz,sportolsz, találkozol a barátokkal, sétálsz egyet vagy bármi...Szerintem így sokkal nyugodtabbá válnál egy idő után és a tanulás is jobban menne. Ha tényleg azzal foglalkozol, amit szeretnél majd csinálni, akkor próbáld meg inkább érdekes időtöltésnek venni a tanulással töltött órákat és nem kényszernek. Legfontosabb, hogy jobb paszba kerülj, megnyugodj, mert a sok stresszelés csak ront a teljesítményeden. És persze nem dől össze a világ, ha csak másodszorra vesznek fel, sok olyan embert ismerek, akinek így sikerült, de nem bánta meg.

Aztán majd írj, hogy hogy haladsz, és hogy érzed magad.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

2011. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Nem tudom, hogy mi történt, de ma úgy ébredtem, mintha kicseréltek volna. :)

Sikerült felfognom, hogy nem sajnáltathatom magam, neki kell ülni és kész, máskülönben nem fog menni és sajnálkozhatok majd a következő évben is. :)

2011. jan. 5. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy álj rá két tantárgyra, pl; ha corvinusra mész matek és töri ha lehet egyiket emelt szinten

Ezenkívül két nyelvvizsga vagy egy felsőfokú.

Ha a két választott tárgyat megcsinálod 90 százalék felett

akkor duplázhatsz. Pl 93+93=186*2=372+50(nyelvvizsga)=422


Én tavaly a fentihez hasonlóan gyüjtöttem 427 pontot

de egyik tantárgyból emelt(plusz 40 pont)

fontos hogy csak 80 plusz pontot vihetsz, tehát lehet 20 nyelvvizsgád meg emeltszinűd akkor is van limit; 80.

fél év alatt könnyedén fel lehet készülni rá, csak zsánd el magad és tanulj mondjuk napi min 8 órát a felvételire

és csináld meg az eddigi összes feladatsort és menni fog.

2011. jan. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!