Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás menete, ára és...

Fogszabályozás menete, ára és hasonló dolgok érdekelnének?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép estét mindenkinek!


Szükségem lenne fogszabalyzóra, leginkább azért mert az felső fogsorom kintebb helyezkedik el, és így a felső ajkam kicsit kintebb áll, mint az alsó. Viszont a felső fogsoromon semmi torzulás nincs, fogak szépen egymás mellett helyezkednek el. Tényleg csak annyi, hogy kintebb van az ajkam miatta. Viszont alsó fogak közül van amelyik, "alacsonyabb" valamelyik "magasabb" kicsit hülyén fogalmaztam de nem tudom másképp.

Fogorvosnál voltam mondta is, hogy menjek el viszont akkor még 16/17 éves voltam. Azóta 19 lettem, lassan 20. És azt is mondta hogy elgyengülnek ha nem lesz vissza húzva, akkor meglett beszélve egy időpont, hogy abban az évben megyek fogszabályozásra és akkor mondott egy árat. És vigyem magammal, azt a pénzt. És, hogy előtte a fogorvos helyre rakja a fogakat. De nem mentem el időpontra mert, közbe jött ez a hülye vírus.

Így elmaradt, viszont most nagyon szeretném elkezdeni.

Ezért véleményekre lennék kíváncsi, hogy hogy működik. Mennyi idő mire sorra kerülök, mire felrakjak az mennyi idő, a fizetés hogy zajlott, egészbe kellett vinni a pénzt, a felsőt és az alsót külön kellett fizetni, magyarul mindenre.

Előre is köszönöm a válaszokat. További szép estét!



2022. febr. 15. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Ezt mélyharapásnak hívják ,a lányomnak is ilyen volt.

Jobb lett volna ha hamarabb méssz fogorvoshoz,mi 14 éves korában kezdtük mert még volt rá támogatás.Árat azért nem tudok ,mert ugye támogatott volt,és 13 éve,de kb.így is százezer körül volt.Havonta is fizetni kellett még az állításért.

Első alkalom után csináltatni kellett panoráma röntgent,amit ő kiértéket,és utána ragasztotta a fogára a fogszabályzót.Először felülre,kb.két hónap múlva alulra.

2022. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha kérdezhetem mennyi ideig volt fent neki? És kellett utána éjszakai is, és az mennyi ideig?
2022. febr. 15. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mélyharapás, hanem túlharapás, ha előrébb van a fogsor. De lehet mind a kettő van neked. Először röntgent csinálnak, aztán lenyomatot vesznek, utána felteszik és aztán kell ívcserére, állításra járni. Sok helyen részletben kell fizetni, ez fogorvostól függ. Nekem kevesebb, mint egy hónap telt el a lenyomat és felszerelés között. Az ár sok mindentől függ, a készülék típusától többek közt. Fb vannak csoportok, érdemes ott körülnézni, vannak vélemények az orvosokról, kihez érdemes menni, mit kell kerülni.
2022. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Kb.1,5 évig volt fent neki,utána fél évig éjszakai.
2022. febr. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld.
2022. febr. 16. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként kb 12-13 évesen volt fogszabályzóm, éjszakai, amit saját magamnak kellett tekerni hetente. Sajnos néha rosszul tekertem, túlhúztam vagy épp nagyon kilazítottam, tehát így nem ért semmit. A doki meg azt hitte nem használom :(

Mélyharapásom volt és az oldalsó metszőfogaim kifele álltak, a többi nagyjából jó helyen volt.


25 évesen újra bevállaltam, akkor 2 kisőrlőt ki kellett húzni, mert a bölcsességfogaim kinőttek már, nem volt hely a számban 😅

Ezután feltették az állandó fogszabályzót, kb 1-1,5 év lehetett, talán 4-6 hetente mentem kontrollra, cserélték a kis dolgokat. Nem fájt, teljesen megszoktam és szerettem. Fehér volt, szóval nem is feltűnő

Miután levették, kaptam éjszakai sínt, de sajnos eltörtem és annyiban maradt. 1 évig kellett volna kb

Vissza is mozogtak a fogaim 5-6 év alatt, nem annyira mint volt de már kiállnak

2022. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, ez nem egy pozitív történet akkor, az éjszakai pont azért kell, hogy úgy maradjon ne csússzon vissza. Vagyis nekem ezt mondták, holnap megyek fogorvoshoz mert eléggé fáj hátul a fogam felül szóval, meg kérdezem hol kéne, meg hogyan kéne belekezdeni. De köszönöm a válaszod neked is ment a zöld :)
2022. febr. 20. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!