Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állkapocs műtét után valakinek...

Állkapocs műtét után valakinek voltak hasonló tünetei?

Figyelt kérdés

1 és fél éve operáltak mélyharapásra. Azóta a számat egyszerűen nem tudom csukva tartani mert nagyon fárasztó. Először azt hittem, hogy csak hozzá kell szoknom, de ennyi idő után sem javul. Egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a probléma.


A tüneteim: kb 2 hetes intervallumokban 2-3 napig fájni kezd a fejem, az alsó állkapcsom "fáradt" (Nem tudom ezt jobban elmagyarázni, nem nevezném fájdalomnak, de nem olyan mint máskor) és az operáció után kialakult tinnitus is romlik. A tünetek megjelenése előtti napokon mindig az a problémám, hogy nem tudom rendesen bezárni a számat, úgy hogy az kényelmes legyen és ne fárasztó.


Arra gyanakszom, hogy az alsó állkapcsom túlságosan előre tolták, de a fogorvosok nem látnak semmi rendellenest. Néha úgy zárom be a számat, hogy az alsó fogaim az első fenti fogaimat nyomják és a hátsók nem is érnek össze. Ha rendesen bezárom, hogy a fogak egymásba üljenek akkor pedig nem bírom úgy tartani csak percekre.


A tüneteket a TMJ nevű betegségnek tudatosítom, mivel a szám nem záródik rendesen. Mit tudtok tanácsolni?


2021. aug. 19. 21:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy amikor nem beszélek vagy eszek a fogaimnak nem is kellene összeérniük, szóval teljesen más a problémám mint először gondoltam. Ha oda figyelek és nem érintem össze a fogaimat pihenő helyzetben akkor hozzá lehet szokni, vagy inkább szóljak a fogorvosomnak?
2021. aug. 19. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogszabalyzot kaptal, igaz? Ha igen, akkor biztos javul, ha nem, akkor pedig kene.
2021. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fogszabályzót a műtétem után levették.
2021. aug. 19. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia engem több mint 6 hete műtöttek így hosszú távú tapasztalatom nincs, de mivel ez nem játék én orvoshoz fordulnék a helyedben hogy kikérjem a tanácsát/segítségét.
2022. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!