Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet még valaha normális,...

Lehet még valaha normális, szép fogsorom?

Figyelt kérdés
Ez nálam veleszületett. Hiányzik a bal felső kismetszőm, a másik, jobb oldali kismetszőm pedig eléggé kiáll a többi közül. Ugyanakkor a 3 felső metszőfogam kissé balra húzódott, és nincs hely még 1 fognak (a bal oldali nagymetszőfogam után rögtön a szemfog következik). Valószínűleg a bölcsességfogak összetolták az egész fogsoromat. Hallottam implantátukoról, de ahhoz hely is kellene hogy beültethessék. Szinte alig merek mosolyogni.. ez a probléma rengeteget ront az önbizalmamon. Kérdésem pedig az, hogy van rá bármilyen mód hogy ezt rendbehozzák? Mennyi ideig tartana és körülbelül mennyibe kerülhet? 18/f
2010. szept. 11. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogszabályzó kell, valószínűleg a bölcsességfogaid ki kell húzni, aztán ha megvan a hely, akkor egy fogbeültetés.

Ez orvostól és múdszertől függően 1-2 év alatt meglehet (attól függ, hogy reagálnak a fogaid a szabályozásra), a költsége 300 000-1 000 000 Ft. Ez elsősorban a fogszabályzótól függ, a hagyományosat már százezer körül megkapod, a láthatatlan inkább fél milla, az utánahúzásoknak is általában költsége van, szóval nem mindegy, hányszor kell menned. A fogpótlást is ki lehet hozni olcsón, de ha normálisan megcsináltatod, akkor az is lehet 80-100 ezer.

2010. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2010. szept. 11. 16:10
 3/3 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy kell implantátum. Fogszabival odahúzza a többi fogat. A bölcsességfogat meg ki kell húzni.

Ne félj, ha az én fogsoromat megcsinálják szépen, akkor bárkiét meg lehet csinálni.

2010. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!