Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit rágjak, hogy erősek...

Mit rágjak, hogy erősek maradjanak a fogaim? :)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy "enyhén" hülye kérdés, de tényleg érdekel. 50 éves vagyok, a fogaim jó állapotban vannak, van 4 darab gyökérkezelt fogam meg 1 foghiányom. Rendszeresen járok fogorvoshoz, mosok fogat, fogselymezek, stb. stb. Amikor tavaly nyáron a Balcsin voltam, akkor az ottani pékségben vettem barna kenyeret, meglehetősen kemény héjjal és tök jól esett ezt rágni, meg a fogaim is "letisztultak", szebbek lettek (kicsit). Most találtam egy pékséget, ahol ilyen jó kis barna kenyér van, de kíváncsi lennék, hogy mi az, ami még hasonlóan jó lenne. Persze nem kell gránit- vagy gyémántkeménység, mert azért már nem vagyok mai gyerek, nem akarom, hogy letörjön a fogaimból egy-egy darab. :)

2022. márc. 11. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A rágás "építi" a csontot a fogak körül, tehát elvileg stabilabban ül a csontban a fog gyökere, mint ha kizárólag pépeset ennél.


De amire te gondolsz, hogy a fogak kemények és erősek lesznek a rágástól, az úgy nem létezik.

2022. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen! Ezt nem tudtam.
2022. márc. 11. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Répa, retek, vagy az olajos magvak mint a dió, földimogyoró, mandula, pisztácia stb. kifejezetten jó a fogaknak, mert az intenzív rágás lemorzsolja a lepedéket, az olaj pedig gátolja hogy újra megtapadjon a fogon a lepedék.
2022. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!