Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nincs egy kicsit túl reagálva...

Nincs egy kicsit túl reagálva ez az idősek maradjanak otthon dolog?

Figyelt kérdés
Oké rájuk legveszélyesebb, nyilván ők halnak meg leginkább, vigyázzunk rájuk legjobban, ezt teljesen megértem, de teljesen úgy viselkednek mintha már mérgezett lenne a levegő, teljesen kiakadtak egy idős ismerősömre mert leviszi úgy a kutyát sétáltatni hogy egy ember nincs ott. Szerintem úgy hogy nem érintkezik senkivel a sétáltatás közben és emiatt megkapja a vírust és meghal, jóval kisebb az esélye, mint hogy meghal infarktusban otthon egyedül
2020. márc. 22. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
A séta, kutyasétáltatás, sport, stb NINCS megtiltva nekik sem!
2020. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Az emberek mindig is hajlamosak voltak a túlzásokra. Most az nyomják a kicsi agyukba, maradj otthon ! Ez úgy csapódik le a legtöbb emberben, hogy ha így tesz a sok öreg, megáll a járvány.

Bezzeg azt nem sulykolják, hogy sokkal hatásosabb lenne, ha betartanák a 2 méter távolságot egymástól, de legalább az 1 métert, és a gumikesztyű helyes használatával is csökkentenék a megfertőződésüket.

2020. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért ne úgy képzeljük ezt a vírust el hogy az teljesen terjeng a levegőben és mindenhol hemzsegnek a vírusok és bárhova érsz már meg is kapod, azért egy kontaktus kell itt még mindig...
2020. márc. 22. 11:58
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Ezzel én is egyetértek. Biciklizni, kutyát sétáltatni, stb egyedül szabad, hiszen se nem fertőzöl, se nem igazán érintkezel emberrel! ezt meg kéne érteni.

Lehetőleg a boltba járást minimalizálni, a tömegközlekedést, zárt helyeket kell kerülni, illetve az emberekkel való érintkezést.


Pl. tegyük fel én azt mondom minden nap kijárkálok... akkor nekem ugranak.

Na most mi van akkor ha én a lakótelep mögötti részre megyek ki, ami nincs is gondozva kb, be van nőve, és ott sétáltatom a kutyát? Ezzel nem terjesztek semmilyen vírust.


Szóval el kéne ezen gondolkodni, hogy mi a kijárásnak az értelme. Ugyanis nem az az értelme az otthon maradásnak hogy ne menj sehova, hanem, hogy ne terjeszd a vírust. Ha egy vidéki utcán egyedül sétálsz, akkor nem terjeszted. Ha a villamoson mész fel le egész nap szórakozásból, akkor terjeszted. Nagyon nem mindegy.

2020. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem értitek mi a lényeg.


Kínában fegyelem és diktatórikus szigor volt. Így tudták megállítani.


A magyar nagyon ostoba és felelőtlen nép. Hiába mondod nekik a 2 métert, kézmosást stb... képtelenek betartani.


Statisztikailag ha bezárunk mindenkit, még akkor is sokan megszegik, mert kivagyiság van.


Ha megkéred őket, maradjanak otthon... max sport stb... akkor elindulnak, közben megfogdossák a kilincseket, kapuajtót, és hidd el hogy mondjuk 100x több olyan eset lesz hogy jaj Marika néni, trécselés stb.


Aztán a vége az lesz hogy a nyuggerek dumálnak a padon.


Mert ilyenek. Képtelenek összekötni két egyszerű dolgot.

2020. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes felvetés, figyelembe véve, hogy a felére ritkított budapesti tömegközlekedésen továbbra is 30%ot sem éri el a kihasználtság, a ritkított járatoké.

Az emberek rohadtul otthon vannak. Leginkább boltba mennek ki.

De magyarozz még vagy száz kommentben, szarmagyar, kivagyimagyar, ostobamagyar, stb. Kínaiak marha intelligensek minden bizonnyal, a drón segbekukizza őket a levegőből ha kimennek, nem az intelligencián múlik.

2020. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Azért ezt mondják, mert az emberek buták. Ezt se értik. Nem hogy azt, hogy ha kutyát sétáltat, vagy az erdőben túrázik, azt szabad, de ha a komplett nyugdíjas klub megy kirándulni együtt, azt nem.

Csak egy kicsit lemegy a tescoba, a patikába, aztán a zöldségesbe, a Marikához, megfogdossa a Gizikét, megcsipkedi a Gizike babájának az arcát, aztán megy 4 kört a bkk-n. És ő "Csak boltban volt".

Nem. Maradjon otthon, és egyáltalán ne menjen el! Ezt talán könnyebb felfogni. De ezt meg les2arja.

Nem hiszi el, hogy ő is elkaphatja.

2020. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ja és mindezt úgy, hogy nincs kijárási tilalom. Így szüntetnek meg, ritkítanak járatokat, mert az emberek nem mennek sehova. Az élelmiszerboltban tolonganak, ez a legnagyobb probléma jelenleg.

Én nem látok nyitott éttermet, kocsmát.

Úgy, hogy konkrétan nincsen kijárási tilalom. Mégis a közbeszédben mindenki úgy beszél, mintha lenne, és alig látni embereket az utcán.


Ha valaki azt mondja hogy tavaly március 22-én ennyi ember volt az utcán, az fixen vak. Minimum, mondjuk az hogy hülye is, elég valószínű, de minimum a látása sérült.


Konkrétan meg fogják szüntetni a járatot ami mindig tömve volt amikor mentem vele BP-ről haza, mert ma 2en voltak rajta.

2020. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

OK, én nem abból indulok ki, hogy mindenki idióta.


Én azt látom, hogy az emberek igenis otthon vannak, igenis töredékére csökkent a tömegközlekedés kihasználása, töredékére csökkent az emberek száma az utcán az 1 évvel ezelőtti, ugyanezen napi állapotokhoz képest.


Pedig nincs kijárási tilalom. Tehát vagy befostak vagy nem akkora idióták.

2020. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Nincs és az a baj, hogy pont az idősek nem veszik komolyan az otthon maradást, mert ugye a vírus láthatatlan és hát csak ide megy meg oda megy, meg ezt megfog, azt megfog és máris mindjárt olasz lesz a helyzet itthon is!


Németbe azért tudták lassítani a növekedést, mert ott szigorú pénzbírság van a kóricálókra, lehet itthon is az kéne, hogy megijedjenek a nyuggerek végre és otthon maradjanak.

2020. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!