Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Voltam magánfogorvosnál, de...

Voltam magánfogorvosnál, de nem szépek a fogaim, és csúnyán megszólta. Ezek után hogy menjek vissza hozzá?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Elmondhatod neki, h kokemenyen fizetsz erte, h rendbehozza, a kritikait meg inkabb tartsa meg. Vagy keress mast
2022. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azt nem írtad hogy tálalta, szóval a leszólta a fogaidat nem tudom mit jelent pontosan a te szemedben, de miért ne figyelmeztethetne az orvos erre? Nyilván, ha bunkó volt, az más. Adjon tanácsot.
2022. ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mit mondott?
2022. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Valahogy az értésedre kell adnia, hogy a jelenlegi fogápolásod katasztrofális. Ezt nem egyszerű szépen megfogalmazni, de ahhoz hogy minőségi és tartós munkát tudjon végezni a fogaidon, alapfeltétel hogy először megtanulj jól fogat mosni. Annak ugyanis semmi értelme nincs, hogy százezreket vagy akár milliókat költs a fogaidra, hogy aztán pár hónap múlva egyik kezedben a koronáddal/implantoddal a másikban pedig a garanciát lobogtatva újra megjelenj, miközben a fogápolásod semmit se javult.

Sokan mennek úgy fogászatra, hogy valami csodát várnak: kifizetnek rengeteg pénzt, csillogó hollywoodi mosolyuk lesz és azt hiszik hogy többé nem kell fogat mosniuk. Ugyan a fogpótlás (legyen az bármelyik típus) nem fog szuvasodni, de attól még jóval nagyobb odafigyelést igényel, mint egy saját fog. Korona, inlay vagy tömés esetében a fogpótlás szélei kritikus terület, ugyanis a megszokott, hanyag fogápolás mellett evidens hogy a szuvasodás ott folytatódjon ahol abbamaradt.

Implantátum esetében kulcsfontosságú, hogy a csavar tökéletesen augmentálódjon a csonthoz. Ugyan a lepedék nem tud rátapadni az implantátumra, de meg tud ülni a csavar és az íny közötti tasakban. Egy egészséges saját fog esetében ez a tasak 2mm mély, egy jól karbantartott implantátumnál pedig 4mm - vagyis duplája! Az íny szerepe a fog körül az hogy mint egy feszes gumiként védje a fog gyökerét és a tartószöveteit. A tasakban tartósan megülő lepedék (vagy más néven baktérium telep) gyulladásban tartja az ínyt, ami ettől veszít a rugalmasságából, a tasak egyre mélyebb lesz, több lepedék szorul bele, az íny pedig elveszíti a tapadását és a csonttal együtt lehúzódik az implantátumról.

Tartós hanyag fogápolással ehhez hasonló szép eredményt lehet elérni: [link] [link]

Szabad szemmel is jól látszik a lepedék az implantátumokon.

A kivehető pótlásokra is figyelni kell, mert a hajlatokban megülő lepedék fájdalmas decubitushoz vagy gombás fertőzéshez vezethet.

2022. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha félreteszed a sértettséged és a büszkeséged, akkor hogy ítéled meg, igaza volt és normális stílusban adta a tudtodra? Ha igen, akkor jó helyen vagy, ha nem, akkor keress másikat.

Nekem a dentálhigiénikus kislány szólta le a fogaimat nem is akárhogyan, annak ellenére, hogy a fogorvos előtte megdicsérte a fogápolásomat - a fogorvoshoz visszajárok, viszont másik dentálhigiénikust kerestem. A stíluson nagyon sok múlik, itt is azon csúszott el.

2022. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!