Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ehhez a panaszhoz milyen...

Ehhez a panaszhoz milyen fogorvosi beavatkozás kéne?

Figyelt kérdés

Adott az első két fogam, a “nyuszi fogak”. Az egyik még nagyon régen kiesett egy esés következtében, a helye ott volt, majd megszűnt a hely, és pontosan mellette van az a kis fog. (A fogak pontos megnevezését bocsánat, de nem tudom)

Esztétikailag hülyén néz ki, hiszen nem egyforma nagyok, de minden fogam egészséges. Milyen módszer van, amit pl “rá lehet húzni” a kisebbre, így a mérete hasonló lesz, mint a mellette lévő egy darab nyuszifognak?



2022. ápr. 10. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

elmész az orvoshoz és megmondja, hogy mit ajánl.


Több mint való híd készítését fog ajánlani.

2022. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogak nevei: Ebben a sorrendben hátrafelé haladva METSZŐ, KISMETSZŐ, SZEMFOG, KISÖRLŐ majd NAGYÖRLŐ.


Ha a törés után teljesen zárult a helye, akkor sajnos nagyon nehézkes a maradéktalan pótlása. Először is jó lenne tudni hogy maradt e a csontban a fogból valami, milyen a szomszédos fogak állása az íny alatt.

Lehetséges hogy fogszabályzással lehetne ott újra helyet csinálni és utána implantátumot behelyezni de ez évekbe és nagyon sok pénzbe telik, de ez a legjobb megoldás. Aztán valószínűleg héjat is lehetne rakni rá hogy úgy nézzen ki mint egy nagymetsző.

2022. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van, csak nekem eleve egy fogam volt a kettő " nyuszi fog " helyett, csíra hiány miatt.

Most fogszabályzóm van, azzal csinálunk helyet a másiknak és oda " beraknak" egy fogat.

2022. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, azt mondta, hogy a gyors megoldás helyett a fogszabályzós megoldást ajánlja. Nem tudom, mit értett a gyors megoldás alatt, de a fogszabályzos piszok drága, és nagyon sok idő. Nem azt mondom, hogy holnapra kéne, de valami gyorsabb megoldást szeretnék. Láttam olyat, ahol veneers megoldás volt, nem tudom, az jó lenne-e nekem is
2022. ápr. 10. 18:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem is pótolni szeretném, hanem a mellette lévő kisebb fogat igazítani a nagyhoz, hogy esztétikailag rendben legyen
2022. ápr. 10. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha küldesz egy képet megmondom milyen lehetőségeid vannak.
2022. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!