Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Arcduzzanat gyökérkezelés után?

Paradicsom31 kérdése:

Arcduzzanat gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam gyökérkezelésen. Itthon még fájt utána, és lüktetett is, de úgy voltam vele, hogy biztos a gyógyszer miatt, amit bele tett.

Ma reggelre durván betagadt az arcom, úgyhogy ma vissza is mentem.

Kicserélték a gyógyszert benne, és nem lett lezárva direkt, csak vattával. Kaptam rá antibiotikumot, arra az esetre, ha a hosszú hétvége alatt bármi lenne, akkor tudjak rá szedni valamit, mert legközelebb csak kedden lesz fogászat.


A kérdésem az, hogy mikor megy lentebb a duzzanat? Normális ez most?

Még mindig fájdogál, és lüktet kicsit. A gyulladás miatt lehet?



2022. ápr. 15. 14:07
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, amiatt van, a gyógyszert szedd be, az leviszi a gyulladást és te is jobban leszel. Kb. 3-4 nap és lejjebb megy.
2022. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg antibiotikumot kaptál. Ez pluszban megöli az ott tanyázó baktériumokat és pár nap alatt szépen leviszi a gyulladást is. Közben a gyökércsúcsnál elhelyezett gyógyszeres tömés is hat.
2022. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Almowill duót kaptam. Be is vettem most egyet
2022. ápr. 15. 15:05
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, utána gyulladt be és utána dagadt be az arcom, de rendbejött.
2022. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mennyi idő, mire rendbejon? :( fáj, lüktet.
2022. ápr. 15. 18:19
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gyógyszerrel lemegy kicsit a gyulladás, de nekem anno 1 hétig fel volt puffadva, mondjuk nekem csak kezelték kb. 3 naponta, aztán a harmadik alkalommal baromira fájt, de utána ahogy kitisztították, hirtelen el is múlt a fájdalom és utána elkezdett lemenni a duzzanat is, de hát ez mindenkinél más.
2022. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fejlemények : szerencsere hétfőre lement az arcduzzanat, viszont az ínyemnél begennyesedett.

Ma kellett visszamennem, a fogamat újra gyógyszerezték, és az ínyemet felvágta, és a gennyet kinyomkodta.


Lezárta egy ideiglenes tomessel.


Hát remélem nem fog bedagad is újra, mert ez a néhány nap is borzalmas volt.

2022. ápr. 19. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fájt?
2022. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!