Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan hordjam bölcsességfog...

Hogyan hordjam bölcsességfog műtét után a kivehető fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Alsó bölcsességfogamat műtötték kedden. 2 hete a másik oldalon szedték ki, utána a 4. napon simán be tudtam tenni az átlátszó műanyag sínes fogszabit (amit amúgy minimum napi 20 órát kellene hordanom).

A mostaninak a helyét viszont úgy varrták össze, hogy az ínyem teljesen rá van húzódva a 7-es fogam külső felszínére, (ahová amúgy a fogszabályzó is illeszkedne). Én úgy látom, hogy az oda teljesen rá fog nőni mert nem lehet lehúzni, nem látom jelét, hogy lehúzódna, oda van tapadva. Kb 1 mm látszik ki a fogam oldalából, holott majdnem fél cm nek kellene és így képtelenség betenni a fogszabályzót. Viszint az előző műtétnél a 4 nap alatt is sokat mozdultak, alig tudtam visszatenni a műanyag sint mert annyira feszült. Szerdán megyek varratszedésre.

Ilyenkor mi lenne a teendő? Kérdezzem meg a fogszabis orvosomat? Remélem nem kell új sint csináltatni mert drága volt. Vagy ha megyek szerdán a szájsebészhez, le tud vágni a felhúzódott ínyből?


2022. ápr. 22. 07:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj vissza és átállítják.
2022. ápr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A fogszabályzón nem lehet állítani, mert ez egy műanyag sín, ami a fogaimról vett minta alapján készült és pontosan illeszkedik rájuk.

[link]

Olyan mint ami ezen a linken van a képen.

2022. ápr. 22. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!