Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítás pánikbetegen?...

Fogkőeltávolítás pánikbetegen? Nyugtatót be lehet előtte venni?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek fogkövet leszedetni magán fogorvoshoz, viszont az a gond hogy pánikbeteg vagyok (orvosilag diagnosztizálva, papírom is van róla), így eléggé félek, hiába nem egy nagy dolog elvileg, főleg az a része aggaszt hogy a "maradék" ha lemegy a torkomra akkor hányni fogok esetleg tőle. Nyugtatót be szabad előtte venni? Illetve ha nem vagyok jól, szólhatok az orvosnak hogy álljunk meg egy percre?

2022. ápr. 23. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Legközelebb időpont kéréskor nyugodtan jelezd ezeket, akkor nyugodtabb leszel. Igen, természetesen megáll az orvos néhány percre ha kell, még átlag esetben is azoknál, akik nem pánikbetegek. Igen, szabad bevenni nyugtatót előtte, ha szoktál hasonló helyzetbe. A nyugtató nem áll kontraindikációban a fogászati érzéstelenítő szerekkel, ami leggyakrabban ultracain/lidocain.

3 hónapja szedték le nekem a fogkövet és nem láttam esélyét, hogy bármi is lemenjen a torokra. A kezelés alatt bent van a nyálszívó. A maradék darabkák pedig kiöblíthetők.

Mondd el érkezéskor a kezelőorvosnak az aggályaidat. Kitartást!

2022. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem sose érzéstelenítettek, amikor fogkövet távolítottak, abszolút nem fájt. Ne idegeskedj :)
2022. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most jöttem fogkőleszedésről. Semmi extra. Bármikor szólhatsz a dokinak, hogy rosszul vagy. Egy zümmögő hangot adó ceruzaszerű képződménnyel dolgozik, de nem kellemetlen, nagyon ritkán volt, hogy az ínyhez ért a cucc és kicsit fájt. Nem megy le semmi a torokra, olyan apró, hogy észre sem veszed, hogy ki tudod öblíteni. Szerintem emiatt ne nyugtatózd magad. Ha megnyugtat, kérdezd meg a dokit, magyarázza el, mi fog történni, esetleg oszd meg az aggodalmaid.
2022. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!