Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyakran cseré ltek...

Milyen gyakran cseré ltek fogkefét?

Figyelt kérdés

Sima fogkeféről beszélek, nem elektromosról.


Nálam 1 hét alatt kopik szét a sörte. Párom fogkeféje több hónap után is olyan, mintha most bontotta volna ki, pedig ő is 2x mos fogat egy nap.


Próbáltam, hogy biztos túlságosan rányomva mosom a fogam, de nem: gyengén fogva is másfél hétig bírja csak.

Signal, vagy olcsó kefe ugyanúgy csak 1 hétig szolgál.

Párommal egyszerre bontunk meg egy kettes csomagú fkefét, neki hónapokig jó az..


Nektek mennyi idő kell, míg elkopik?



2022. ápr. 28. 07:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tapasztalsz változást a videónézések után, erdemes elgondolkozni azon, hogy elektromos fogkefet vásárolj, amiben van nyomásérzékelő, ha egyébként azt mondod, kindezn fajta kézi fogkefével így jártál, nem fogható a fogkefe anyagára.
2022. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amikor elfordunak a sörték hogy az már nem jó.


Teljesen fogkefétől függ. Kemények nagyon jól bírják, az atom puhák meg egy hét. Átlagban 2-4 hetente.

2022. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentést szeretnék tartani:

Első héten youtube videókkal együtt mostam fogat. Ciki, de ez van.


Mint kiderült amit én normál erősségnek éreztem, valójában már túl sok volt egy normál fogkefének.

Igyekszem óvatosan fogat mosni, őszintén megmondom, először nem akartam elhinni, hogy ettől bármilyen haszna is van.

Hiszen alig ér a fogaimhoz a sörte. Gondoltam ilyen gyér mosástól biztosan elszuvasodnak a fogaim hó végére. És nem!

Megszoktam, hogy gyengéden kell sikálni, és 2 hét után már az új technika is kezdett kézre állni.

Teljesen meg kellett reformálnom az eddigi mozdulatokat. Nehéz volt megszokni, de sikerült.

Most 4 hét után még mindig szép a fogkefém (és a fogaim is)!

Fura lesz 1 hónap után egy "teljesen jó állapotú" fogkefét a kukába dobni.

:)

2022. máj. 30. 09:33
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Olyan jó ilyet olvasni! Fogorvosként ez a tapasztalat komolyan megmelengeti a szívemet :)

Nagyon-nagyon nehéz meggyőzni egyes embereket arról, hogy rosszul mosnak fogat. És látni azt, hogy az, aki tényleg foglalkozik vele, utána megy, időt fordít rá, igen is tud változást és sikert elérni, nagyon jó :))

2022. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14: Probléma hogy sehol soha senki nem mond erről semmit kb. Ahogy az ember megszokja. Mondani meg soha senki nem mondja hogy jó vagy rossz. Így magától rájön az ember vagy soha az életben nem jön rá, hogy rossz valami.
2022. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez szerintem is probléma. Hogy nagy az általános aluledukáltság (nem csak a fogászat terén). Az emberek a saját testi folyamataikról is csak nagyon kevés információval rendelkeznek. Sokkal fontosabb lenne a preventív szemlélet terjesztése. De ehhez központi szabályozás kellene. Minimum az iskolákban nagyobb hangsúlyt fektetni rá, hiszen szerintem sem elvárható, hogy majd egyesével mindenki utánanéz. Ebbe bele kell nőni. Az átnevelés már sokkal kisebb sikerrel kecsegtet.


Én csak arra céloztam az előbb, hogy sokszor ütközöm falba, amikor igenis próbálom lenyomni azt az emberek torkán, hogy ne a fogkrémtől és a 2 perces fogkefe rágcsálástól a tv előtt várja a megoldást, mert egyszerűen nem hiszik el, hogy lehet rosszul, jól és nagyon jól fogat mosni.

2022. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16: Speciel én örültem volna neki ha felhomályosítanak, hogy ez sok gondot okoz, és mi a helyes. Oktatásban ne várj változást mert nem lesz.
2022. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!