Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfogam nő,...

Alsó bölcsességfogam nő, nincs neki túl sok hely, mi legyen?

Figyelt kérdés

Most kezdett nőni a bölcsességfogam kb. egy hete. Éreztem, de nem tudtam, hogy az, mivel a torkom is épp fáj, azt hittem az a gond, de mikor néztem a torkom pirosságát, akkor láttam, hogy nini, ott kint van már egy kicsi a fogból. De ahogy nézem, nincs neki túl sok hely. A fájdalom nem olyan vészes, nem kell rá fájdalomcsillapító, érzékeny ott az ínyem, ezért azon az oldalon nem tudok rágni.

Fogorvoshoz június közepére van időpontom, igaz, oda csak azért jelentkeztem be, hogy fogkövet leszedjen, megnézze a fogaim állapotát. Érdemes lenne felhívnom, és elmondani neki ezt, vagy addig nem fog azért gondot okozni?



2022. ápr. 29. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes elmondani neki, hogy ha szükséges, fel tudjon készülni az eltávolítására. Az időpontot nem feltétlenül kell előre hozni, max ha nagyon fáj.
2022. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normál esetben a bölcsességfog nem fog gondot okozni. Amíg nől persze érzékeny marad
2022. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

2


Igazabol a mai normal eset pont az, hogy gondot okoz, ezert ki kell huzatni.


Ferden no ki, nem lehet tisztitani rendesen, begyullad, faj.


Vagy eddig gyonyoru egyenes fogaid voltak, a bolcsessegfog meg szettolja oket es mehetsz 400 000 forintert fogszabalyzasra 1 - 2 evre.


Sajnos ezek a normal esetek, ezert kell kihuzni oket mielott gondot okoznak.

2022. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gublug ***** válasza:

Hello. Nekem kisebb az allkapcsom mint kéne. De én ki nem húzatnám a fogaimat, ha nem kell. Voltam állkapocs röntgenen is. Ők mondták, hogy kisebb mint kellene. Nekem is fájt mikor nőttem, de nem hittem abban és nem is akartam, hogy kihúzzák. Kinőttek, és köszönik megvannak.

És fogszabályozni sem kellett.

Potyára ki ne húzd őket! A fogak olyanok mint a csigolyák. Nagyon fontos szerepük van.

2022. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4


Igen vannak olyanok akiknel nincs problema.


Nekem is az alsokat ki akartak huzni mert mondtak hogy nem fognak tudni kjonni, nem is jottek ki teljesen de tudom tisztitani, igy nincs baj.


De a felso fogsoromat total szetcsesztek a bolcsesseg fogak, mehettem ujra fogszabalyozni. Na meg kihuzatni.


A legtobb esetben ha ugy erzi az ember hogy nonek ki es tolja a fogakat (azt lehet erezni) akkor mindenkepp azonnal ki kell huzni. Illetve ha eselytelen hogy normalisan vagy valamilyen normalis verzioban nojjon ki.

2022. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó 10 éve jött ki a felső kettő, abból egyet kihúztak, mert ferdén nőtt, és ráharaptam volna mindig a számra. Akkor röntgeneztek, és azt mondta az orvos, hogy az alsó kettő nem fog kijönni. Most mégis jön a bal alsó. A teteje látszik már. De nincs kínzó, elviselhetetlen fájdalom, úgyhogy csak nem nyomja a másikat akkor?! Csak azért aggódtam, hogy addig a másfél hónapig, míg nem jutok el a fogorvoshoz, addig ne okozzon gondot.
2022. ápr. 30. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!