Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval ilyen lehetséges?

Fogszabályzóval ilyen lehetséges?

Figyelt kérdés

Régóta kellene már fogszabályzó, de eddig sosem tudtam rávenni magam, most viszont nem rég ki kellett huzatnom egy fogamat, de így nagyon zavar a hiány mivel két fog közt van.


Az fordult meg a fejembe, hogy ha mégis rávenném magam a fogszabályzóra, elképzelhető, hogy nem is kellene pótolni a fogam mert a fogszabival összelehetne húzni annyira, hogy nem lenne feltünő?



2022. máj. 17. 23:28
 1/2 entomologus_delirus ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy meg tudják csinálni. Nekem például fogszabályzásnál volt egy b terv hogy ha nem lesz elég hely a fogaimnak, kihúzzák azt ami nagyon kiáll és a többit összezárják. Viszont így asszimetrikus lesz a fogsor. Illetve a fogszabályzás sem időben sem anyagiakban nem kevés.
2022. máj. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy melyik fogad lett kihúzva.

Valamint ha összehúzzák a mellette lévő fogaidat, attól nem szűnik meg a hézag, csak eloszlik három helyre.

Nekem két fogamat is kellett húzni fogszabályzás során. Az egyiket mindenképp elveszítettem volna, olyan pici volt a gyökere, a másik miatt pedig nem volt elég hely. Mindkettőt a jobb oldalról húzták, egyik fent, másik lent. Emiatt enyhén jobbra tolódott az egész fogsorom és az alsó hézagot csak csökkenteni lehetett (elosztani 3 felé) de eltűntetni nem.

2022. máj. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!