Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosás után ha 10 percig...

Fogmosás után ha 10 percig bent hagyom a fogkrémet a számban azzal jót teszek vagy rosszat?

Figyelt kérdés
Én fogmosás végén nem szoktam egyből kiköpni hanem legalább 10 percig bent hagyom. Meg én nem szoktam kiöblíteni vízzel sem nehogy a víz kivigye a fogkrémet, csak simán kiköpöm. Ez helyes ahogyan én csinálom?

2022. jún. 5. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Fogalmam sincs. De ezt hogy bírod ki? Én elhánynám magam.
2022. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokásos az eljárásod.

Szerintem semmi értelme, mert ha volna, akkor a fogorvosok ezt is ajánlanák más egyebek mellett. Nem teszik.

2022. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, ráadásul könnyebben lenyelheted, ami kifejezetten nem jó.
2022. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam jó mert így tovább érintkezik a fogkrém a foggal, több ideje van kifejteni a hatást. Több ideje van rárakodni a fogra.
2022. jún. 5. 12:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam valami modern, kutatásokra támaszkodó javaslatot, hogy a gyerekeket a fogmosás végén csak a fogkrém kiköpésére, ne pedig szájöblítésre biztassuk. Statisztikailag csökkent tőle a fogszuvasodás gyakorisága, minimális plusz fluoridlenyelés mellett.


Ha csak 10 percig vársz pluszban az öblítéssel, valószínűleg annak is pozitív hatása van. Minden fertőtlenítőszernek van behatási ideje, gondolom így jobban pusztulnak a bacik a szádban fogmosáskor.


Ettől még nekem nem lenne hozzá gusztusom.

2022. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogkrémben lévő fluorid így végül is jobban ki tudja fejteni a hatását. Hogy ez mennyire szignifikáns, azt nem tudom. De hiszek #5-ösnek.
2022. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont a napokban olvastam, hogy mosás után ne öblögessünk vízzel, mert kb. 5 perc kell a terápiás fogkrémeknek, (idetartozik a fluoridos fogkrém is) hogy kifejtség hatásukat. Ehhez elég, ha köp az ember egy nagyot öblítés nélkül, mert akkor is ottmarad a szájban egy ideig a fogkrém kellő mennyiségben a fogakon, ínyen, nem kell külön percekig tartogatni. Mondjuk ezt azért úgy tudom elképzelni, hogy 1x az ember átmegy a fogain, majd jól kiöblíti a száját, mert azért maradhatnak ott ételdarabok. Aztán még 1x végigmegy, de akkor már csak köp.
2022. jún. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Vajon ezt miért nem ismertetik az emberekkel az egészségügy tudósai? Egyetemen sem taníthatják, mert akkor a fogorvosok ezt ajánlanák. Talán kell nekik a fogfájós beteg...?
2022. jún. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8, az új kutatások lassan mennek át az oktatásba, orvosi gyakorlatba, hát még a köztudatba. Nekem mondhatná akárki, hogy ne öblítsek fogmosás után - de, öblítek, mert nem szeretem a fogkrém ízt.
2022. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
rosszat, mert a nyáladon keresztül flszívódik, és tartalmaz a fogkrém olyan anyagokat ami nem egészséges(mármint nem szabad lenyelni sem)
2022. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!