Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog fáj?

Gyökérkezelt fog fáj?

Figyelt kérdés
Áprilisban a körzeti doki nekilátott gyökérkezelni egy hátsó fogam. Május közepére lett vele kész, mert volt, hogy rakott bele gyógytömést, illetve néha nyitottan hagyta 1-1 hétig. Azóta kocogtatásra nagyon enyhe fájdalmat érzek, illetve harapáskor, de ez nagyon minimális. Ez normális? Jelenleg magánba járok, mert a mellette lévő fogat is gyökérkezelni kellett, illetve a másik oldalon lévő fog is szuvas. Röntgen készült, viszont nem látszódott volna, hogy rosszul lett kiölve az ideg. Okozhatja a 2 mellső fog közül valamelyik ezt, vagy pedig a röntgen nem mutatta jól, hogy még kezelésre szorul a fogam?

2022. jún. 25. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Remélem minden rendben lesz a fogaddal.

Előfordult nekem is, hogy egy darabig

érzékeny maradt.

2022. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég gyakori. Az én fogorvosom (egy fiatal hölgy), majdnem elsírta magát, mikor sokadjára mentem vissza azzal, hogy továbbra is fáj, és igenis érzek vele... Nem tudta megmondani az okát, ő is váltig állította, hogy ki lett ölve az ideg. Mástól is hallottam azóta ilyen panaszt. Nekem évek teltek el azóta, már nem fáj rendszerszintűen, és ha fáj sem erősen, de egyértelműen a gyökérkezelt fogtól ered az érzet.
2022. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek ha végez az orvosom a jelenlegi fogam gyökérkezelésével, akkor szóljak neki, hogy nézzen rá/tisztítsa ki azt a fogam? Vagy várjak még egy darabig? Hisz mint említettem, rágni tudok vele, meg hidegre/melegre se érzem, hogy érzékeny lenne, csupán kocogtatáskor, nagyon erős ráharapáskor.
2022. jún. 25. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes várni vele, saját tapasztalatom szerint.

Azonkívül a fog cseles dolgokat is tud produkálni.

(arra gondolok:"összevissza" tud sugározgatni)

2022. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne fájnia. Lehet, hogy nem lett teljesen jól kezelve. Röntgen vagy CT alapján meg lehet mondani. Inkább CT.
2022. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ct-re menj el, magánfogorvosom ezt javasolta, mint kiderült nekem belefúrtak a körzetinél a szövetbe. Ugyanígy rágásra és kocogtatásra fájt.

Sikerült megmenteni a fogam, körzetinél új gyökértömést/műtétet javasoltak, de a magándokinak hála csak egy speciális tömés kellett.

2022. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!