Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Belemennétek olyan fogszabályo...

Belemennétek olyan fogszabályozásba, hogy csak a front fogakat szabályozza?

Figyelt kérdés

Kivehető sínes rendszer, és csak a front fogakat tudná szépen helyrerakni. A 4es,5ös,6os fogamon maradna keresztharapás.


Esztétikai szempontból a 2es fogam zavar nagyon, mert az eléggé befelé áll.



2022. jún. 26. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezik, hogy csak bizonyos fogakat szabályoznak, a többit pedig nem. A fogak egymáshoz viszonyított pozíciója és a másik fogsorral való érintkezése nagyon összetett. Minden fog helyzete függ az összes többi fog helyzetétől. Az se véletlen, hogy neked így alakult a fogsorod, mert egyszerűen így tudtak kijönni.

Elméletben nem kizárt, hogy csak bizonyos fogakat belekényszerítsük egy új helyzetbe, de akkor amint lekerül/befejeződik a fogszabályzás, egyrészt kényelmetlen lesz a harapásod, másrészt a fogak nem fognak tudni fixálódni az új helyzetbe és visszaállnak a régi helyükre (vagy még rosszabb poícióba).

A sínes fogszabályzással pedig az a baj, hogy csak kisebb problémákat lehet vele megoldani, a keresztharapás főleg ahol a 6-os fog is érintett benne, már nem ide tartozik.

2022. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*pozícióba
2022. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, sajna beleraktam egy kis pénzt már, így azt elbukom, de inkább az, mint hogy még jobban tönkretegye a jelenlegi állapotot. Jó tanulópénz volt.


Ahogy nézem, az invisalign rendszer tudná megoldani, ott lehet gumizni is, de az brutális pénz.

2022. jún. 26. 11:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy a sima fogszabi, az már 5-600 ezerből is kijön és megoldja a harapási problémát is.
2022. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hol van olyan hely pesten, ahol 500ból kijön? Max a készülékek, arra még az állítgatás stb, ott vagy, hogy 900k a végén.
2022. júl. 1. 05:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónap és leveszik, a Fogvarázsba járok (Corvin), ott a hagyományos sztem kijön kb. 600-ból, de nem is egyben kell kifizetni. Van árlistája szinte az összes fogászatnak. Én nagyon tudom ajánlani a fogszabit, 30 leszek, mikor lekerül, de a legjobb döntés volt és felnőtteken is aranyosan néz ki. :)
2022. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hány évesen kezdtél bele?
2022. júl. 1. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:
29
2022. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én annyi leszek fél év múlva :D
2022. júl. 2. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor 30 éves korodra neked is vszeg lekerülne, ha most elkezded. :)
2022. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!