Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap előtt húzták ki a...

Tegnap előtt húzták ki a fogam,nagyon fájdalmas menet volt az ínyem is felszakították elég szépen hogy még nyelni is fáj,a foghuzás helye fekete,a sérült ínyem is ilyen sötétszürke,érintésre mintha csont lenne ott Ez normális vagy el lett rontva?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Igen normális. Bár az íny felszakitas nem tudom hogy és hol van, de a fog helyen teljesen normális. A színe is.


Vegyél be fájdalomcsillapítót. Pár nap múlva sokkal jobb lesz.

2022. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ott van végig szakadva ahol a fog el helyezkedett mellette mind két oldalon, jelenleg antibiotikumot szedek és napi 3 fájdalom csillapítót hátha hamarabb gyógyul az arcomrol is most kezd picit lejjebb menni a duzzanat remélem mostmár hamar helyre jön
2022. jún. 29. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, már az sem, hogy így húztak ki egy fogat. Ez nem fogorvos hanem hentes. Én a helyedben visszamennék, hogy nézzék meg rendben van-e.
2022. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az biztos hogy hentes volt, szó szerint recsegett az állam annyira rángatta a fogamat, úgy fel sértette az ínyem hogy enni nem tudok semmit mert ég, vissza menni sajnos nem tudok mert csak időpontal fogadnak azt meg legközelebb Agusztusra kapnék 🙁olyan érzés mint amikor el harapod a szád belül és hólyag szerű valami lesz belőle 😅
2022. jún. 29. 18:25
 5/5 gungasam ***** válasza:
Te szegény! Hányadik foghúzásod volt ez? Talán okulsz ebből és többet nem adod magad a mészárosok kezére...! Sajnos a sokan (magam is) a saját kárán tanulja meg, hogy a fogász az ász mikor nála van a fogó és azt gondolja, hogy azért húzatsz mert olcsón akarod megúszni. Nekem még nagyon rég, az első foghúzásomnál két ember kellett, egy aki lefog, ki ne rántsanak a székből egy aki meg húz. Így is csak akkor sikerült mikor jobbról-balról "dornival" és kalapáccsal megütögette alaposan. Vagyis jól összetörte a fogágyat és emiatt műteni kellett rá egy hétre fél diónyi törmeléket szedett ki a sebész...Szerintem ha bármi szövődmény keletkezne jelentsd fel ahol kell és mindenhol ahol csak lehet.
2022. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!