Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó fogszabályzó okozta...

Alsó fogszabályzó okozta baromira elviselhetetlen fájdalom normális?

Figyelt kérdés
Egy hónapja tették fel a felsőt, annál csak egy kis érzékenység volt, de most az alsónàl ezt az éjszakát ki is hagytam szépen, nem hisztizni szeretnék, csendben tűröm egyébként, de ez tényleg az a fájdalom amit utoljára akkor éreztem az egyik fogamnál, mikor már menthetetlen kategória volt.. Pusztán csak kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra, olyat is olvastam hogy egy-két nap után ha nem múlik el, érdemes visszamenni..

2022. máj. 25. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Istenkém. Igen. A fogszabályzó fáj. Valakinek nem annyira, valakinek nagyon, mert úgy vannak fordulva a fogai. Én kb 2 hétig bexartam a fájdalomtól minden állítás után, főleg az első 2 évben, még beszélni sem akartam, 2 hétig joghurton és fájdalomcsillapítón éltem mindig. Éjszakainál ugyanúgy, több hét volt megszokni.
2022. máj. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Nekem csak alul volt, de pont azt éreztem, amit az első válaszoló.

Nem tudom miért pontozták le.

Emlékszem, az elején úgy fájt, hogy két algoflex után az öklömet a számba tettem, a nyálam folyt a számból, és úgy ültem órán.

Baromi hiú vagyok, de akkor, ott nem érdekelt semmi, csak a fájdalom.

Minden állítás, új ív, stb fájt, de az eleje a legrosszabb.

2022. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

2

Azért vagyok, mert egyrészről van itt egy csomó fogszabis, akik szokták ilyen kérdéseknél írni, hogy ő "2 nap után már hambit evett", meg hogy "ez nem normális", másrészről meg azért, mert lemertem írni, hogy a fogszabályzó fáj és viselni kell ezta fájdalmat. Csontok mozognak a húsban. Persze, hogy fáj.

2022. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

#2

Ah, értem.

Hát, én személyesen még sose találkoztam ilyen csoda emberekkel.

2022. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem meg sem kottyant a fogszabályzás. Mindent ugyanúgy ettem, mint bármikor máskor és gyakorlatilag alig éreztem az egészből bármit is. Nem értem, hogy mi a "csoda" ezen. Akinek ennyi is fáj, annak nagyon alacsony fájdalomküszöbe lehet, vagy pedig elrontottak valamit.
2022. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
nekem fájt
2022. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

5-os, van olyan eset ami rendkívül fájdalmas.

Ez nem a fájdalomküszöbről szól, vagy hogy elrontottak valamit.

Minden eset más, van akinek pár fogát igazítják csak az esztétika miatt, valakinek pl hyraxot kell hordania, vagy csavarokat kap.

Nekem például rettenetes kusza volt az alsó fogsorom, és a tágító rugóknál, illetve a "helyére húzás"-oknál kimondottan fájdalmas volt, pedig alapvetően nem alacsony a fájdalomküszöböm.

2023. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!