Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszul nőtt bölcsességfog...

Rosszul nőtt bölcsességfog fogszabályzó után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Húsz éves vagyok. Kb 5 éve vették le az állandó fogszabályzóm alul-felül. Előtte éjszakai volt 2 évig. Egész kisgyermek korom óta jártam, mielőtt felhelyezték, 2-2 fogamat húzták ki. Nagyon szépen rendbe rakta a fogsorom. Viszont egy hónap múlva kaptam csak időpontot panorámaröntgenre. Ősszel húzták ki az egyik bölcsességfogam, de az olyan ferde volt, hogy utána is nagyon fájdalmas volt. Most félek, hogy ugyanezen végig kell mennem, plusz két foggal.

Arra lennék kíváncsi, vagyis azt vettem észre, hogy az újonnan nő fogam egyáltalán nem illeszkedik a többihez. Lehet köze hozzá, hogy a fogszabályzó végett?


2022. júl. 3. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, sajnos a bölcsességfogak sok esetben eleve ferdén nőnek, vagy el vannak fordulva az ínyed alatt, általában ezért szoktàk rögtön kiszedni, amint lehetőség van rá, illetve a fogszabályzó feltétele előtt, vagy leszedése után, hogy ne legyen felesleges a sok év fogszabis kezelés...
2022. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!