Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is van úgy itt, hogy...

Más is van úgy itt, hogy akkor megy csak fogászhoz, amikor már fáj és húzni kell?

Figyelt kérdés
2022. júl. 4. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek többsége nem megy be úgy fog orvoshoz, ha nem fáj a foga. Pedig kéne...
2022. júl. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
1. Mondjuk ebbe a túlterhelt rendszerbe (hónapokat kell várni előjegyzés után) nem is lehet már talán csak úgy ellenőrzésre bemenni...
2022. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. Igaz.

2. Sajnos.

2022. júl. 4. 14:19
 4/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Évente megyek ellenőriztetni és ha kell, fogkövet szedetni. Ha észrevesznek valamit, azonnal megcsináltatom. A szüleim fogai borzasztó állapotban voltak már fiatalon, nem akarok úgy járni, mint ők. Elég volt a bölcsességfogaimmal szopni.
2022. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

#1 hát nem tudom, én pl rendszeresen járok évi minimum 1x, de van hogy 2x. Barátaim szintén. Max az igénytelenek várnak ki addig, amíg már elkezd rohadni a fog.

Kérdező, ez nagyon rossz megközelítés. Évi 1x mindenképp el kell menni kontrollra, és fájdalom nélkül megúszod. Nem viccelek, nekem soha életemben nem fájt egy fogam se, mert nagyon vigyázok rájuk.

2022. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Tudod nekünk igenyteleneknek nem úgy van, hogy unalombol elmegyünk fogorvoshoz akkor is ha nincs rá szükség. Egyrészt Nálunk igenyteleneknél nincs felesleges kidobni való pénz amit egy fogaszaton ott kell hagyni mert ugye a legdragabb egészségügyi szolgáltatás már csak a rákkezelés és a plasztikai beavatkozás tudja überelni.

Másrészt sokan, a legtöbb ember (én mondjuk nem) retteg a fogorvosi beavatkozástól. A környezet a hangok a szerszámok amivel dolgoznak egyszerűen félnek tőle.

Harmadrészt nálunk igenyteleneknél a legkisebb probléma a fog. Amikor gyerekre kell költeni(nekem mondjuk nincs) a pénzt az adósságot hitelt visszafizetni (ilyenem sincs) vagy éppen csak ennivalora.

Szóval te és a barátaid nagyon jó emberek vagytok tartsátok meg ezt a jó szokást de minalunk igenyteleneknél sok a zavaró tényező.ugy kellene ahogy írtad de Nehéz fogorvosi kontrollra járkálni amikor megélhetési problémáid vannak.

2022. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
#6-os igénytelen: erre van a TB. Meg a paraszti logika: ha rendszeresen jársz fogorvoshoz, akkor évente max. egy kis töméssel és fogkővel megúszod te is és a pénztárcád is. Ha viszont nem jársz, akkor majd fogsz, amikor az apró szuvasodások elérik a fogbeledet és megőrülsz a fogfájástól (megsúgom, hogy ez még csak a jéghegy csúcsa). Itt már a kis tömés nem lesz elég, gyökérkezelni kell, csapozni, csonkot építeni és koronát rakni. Aztán ha őkegyelme még mindig nem tanul a hibájából, akkor jöhet a fogó, aztán sorban az összes többi fog a kukában végzi. Igen ám, de fog nélkül nem marad meg a cigi a szádban! Ami hiányzik azt pótolni kell, mert hiába van pénzed ételre, ha fog nélkül nem tudod megenni. A hitel miatt meg ne aggódjál, jó úton jársz, hogy előbb-utóbb legyen.
2022. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ignorrencia amit írsz. Csak azért gondolod ezt mert nem jártál se te se a barátaid ilyen élethelyzetekben.

Amikor azt mondod az egészséges fogadhat is odaadnad csak szunjon meg a baj amibe belesüllyedtél

Olyan embereket pecsételsz akik problémája 1000x nagyobb mint random fogorvoshoz jarogatni

2022. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*Egészséges fogadat
2022. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy #8 ne zavarjon, hogy az igénytelenes (5-ös) kommentet írtam csak én, a 7-es válaszoló, aki szintén neked címezte a sorait már nem én vagyok. Nézd meg a pipák számát, tök más. Látod, nem csak én vagyok ezen a véleményen, minden szóval egyetértek #7. Ha pedig kisebb gondod is nagyobb annál, hogy fogorvoshoz járj, akkor nem kell meglepődni, hogy a fogaid hatalmas fájdalmak közepette kirohadnak. Ráadásul van ingyenes ellátás is, úgyhogy ez csak egy demagóg szöveg, hogy nem engedheti meg magának az ember, hogy rendben tartsa a fogait. Felnőtt ember meg nevetséges, ha retteg a fogorvostól és azért nem megy. Egy gyerek is felfogja, hogy az ő érdekében van és elmegy. Na mindegy, nem akarom szétoffolni a kérdező kérdését, úgyhogy ez az utolsó hozzászólásom a témában.
2022. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!