Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy szedjem össze magam...

Hogy szedjem össze magam lelkileg, hogy elmenjek a fogászhoz, hogy szétrobbantsa a felső állkapcsom (finoman fogalmaztam)?

Figyelt kérdés
Alul hiányzik 1 fogam, többi tömött, de fent drasztikus a helyzet, miként 6 éve nem jártam fogásznál. Egyik fogam romokban hever, ott már gyulladás is van és fele letört, szóval szájsebész gyanús, mert az fogóval meg sem lehet fogni. Másik oldalon is van 2-3 érzékeny, tömve vannak, de hidegre érzékenyek, azok szerintem menthetőek (sima tömés, vagy gyökérkezelés). De attól a letört kráteres, szétrohadt szörnytől rettegek. Így jár, aki nem megy évente fogdokihoz.
2022. júl. 3. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

"Így jár, aki nem megy évente fogdokihoz."


Nem jár így mindenki, pl én sem megyek évente fogorvoshoz. Különösebben nem is ápolom, megmosom reggel és este.

2022. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Van már időpontod? Panoráma röntgened?
2022. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Halogasd még kicsit, hátha lesz rosszabb is a helyzet.

Pl írj ki egy kérdést a gyakorira, hátha jön egy olyan komment, hogy ő is félne elmenni, így lesz érzelmi alapod és megerősítésed arra, hogy te se menj, és akkor megnyugodva hátradőlhetsz otthon és rothaszthatod tovább a fogaidat.

2022. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy fogóval is ki tudják húzni azt a letört fogat. Én is lepődtem már meg, nagyon kis cuki, ügyes eszközeik vannak. Ha csak a fele van letörve, akkor pláne ki tudják szedni. Nekem volt, hogy éppen hogy csak valami még kint volt a fogból, de azt is kiszedték, méghozzá másodpercek alatt.

Ha meg szájsebész lenne esetleg, tök mindegy, mert abból ugyanúgy nem érzel semmit, hogy mit matat a szádban.

De még az sem kizárt, hogy menteni lehet, a mai világban már piszok fejlett a technika és felépíthetnek rá egy jó kis fogacskát.

2022. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos még nincs, ugya ez egy kistelepülés, legközelebbi kisváros is 30 km, ahol ha jól tudom ritkán van orvos. Miskolc, Nyíregy 100-100 km, ezekre gondolok, hogy elmegyek magándokihoz, még ha fizetni is kell. Csak ugye ennek nagy az esélye, hogy azonnal szájsebészhez küld, fele le van törve és koromfekete az egész. Vagy esetleg gyökérfogó.
2022. júl. 3. 16:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Autóm van, szóval simán felmegyek. Csak előtte még időpontot kell egyeztetnem. Csak sajnos nem ismerem ezeket a magándokikat (egyet sem) Miskolcról, vagy Nyíregyről, hogy kikhez érdemes menni. Amúgy helyileg Sátoraljaújhely van közelben város.
2022. júl. 3. 16:40
 7/8 A kérdező kommentje:
1-es, ritka szerencsés vagy, én sajnos úgy leszek, mint nagyapám, habár csak 35 vagyok, de neki már 60 évesen 1 foga sem volt fölül, alul meg az összes megvolt neki úgy, hogy minden nap 3 szor mosta. Én is így leszek 25 év múlva.
2022. júl. 3. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ami az egészségedet illeti, szerintem a rossz fogorvos is jobb, mint a semmilyen fogorvos. Ha segít, kinéztem neked miskolci magánrendelőket:


[link]

[link]

[link]


Nézd meg a honlapot, amelyik szimpi, kérj időpontot állapotfelmérésre. Akkor meglátod, hogy az orvos is szimpatikus-e, és eldöntheted, hogy tényleg velük kezelteted-e a fogaid. Javaslom, hogy dentálhigiéniai kezelésre is jelentkezz be, akkor is, ha nem javasolják külön, olyanra, ahol a fogmosási módszeredet is ellenőrzik plakkfestéssel. Mondd el, hogy nagyapád hogy járt, és magyaráztasd el, hogyan kell tényleg alaposan, helyesen megmosni a fogaid.


Plusz a patikában remélhetőleg kapsz Curaprox plakkfestő tablettát (ha más nem, rendelsz neten vagy feljössz érte Pestre). Ez nagyon hasznos, fogmosás után megmutatja, hol maradt ott a lepedék. Addig gyakorolsz, míg tökéletesen meg nem tudod tisztítani. És akkor nem fogsz úgy járni, mint a nagyapád. Neki még nem állt ilyesmi a rendelkezésére, neked már igen.

2022. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!