Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek volt már arcüreg feltárá...

Kinek volt már arcüreg feltárással egybekötött,úgynevezett "zsebes" sinus plasztikája? Mennyire fájdalmas utána,mik a tapasztalatok,mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Május 23.-án kihúzták a felső,hátsó fogam és nem vették észre,hogy megnyílt az arcüreg.Bő 2 hét múlva derült ki. Azóta szenvedek,arcüreg átmosásra járok ,11.-én lesz egy CT,ami ha jó,12.-én csinálnak egy arcüreg megnyitással egybekötött sinus plasztikát,amihez kivágnak valahonnan egy darabot a számból és azzal fedik be. Rettenetesen félek! Nem elég a sok varrat ,még nyílt seb is lesz valahol a számban. Mik a tapasztalatok?

#fog #műtét #sinus plasztika #arcüreg megnyitás
2022. júl. 6. 08:23
 1/3 Molyember ***** válasza:

Nekem is megnyílt, simán megoldotta a doki. Igaz, azonnal kiderült, ezért az átmosós szenvedést én megúsztam, de maga a műtét (gondolom) ugyanaz. Bő fél óra, talán kicsit több, és sokkal többet fogsz unatkozni, mint szenvedni. Az érzéstelenítő miatt nem fáj, az orvos melózik, te meg megvárod, amíg elkészül. Elolvasva sokkal borzasztóbb, mint a valóságban.

A varratokat már ismered, kapsz egy újat. Nem hagyják nyitva a sebet, legalábbis én nem tudom elképzelni. Utána fájni fog, de nekem egyszer se kellett fájdalomcsillapító, inkább csak hisztis lesz tőle az ember. Viszont fel fog dagadni az arcod, szóval ne most tervezz esküvői fotózást.

A szarabbik részén már átestél, ez csak annyival rosszabb a húzásnál, hogy tovább tart, amíg megcsinálják. De a szájsebészek nem hülyegyerekek, tudják, hogy mit csinálnak, és azt is tudják, hogy mennyire fosol tőlük. Nem fognak bántani, ne félj. :)

2022. júl. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem igazad lesz! Csak ettől az arcüreg felnyitástól félek, mert elég borzasztó amit olvastam. Nem is tudom, hogy az minek kell. Azt mondta a doki, hogy arcüreg felnyitás és tamponálás, de aztán haza mehetek, nem bentlakásos. El sem tudom képzelni, hogy ez mi lesz. Amit olvastam az bentfekvéssel történik, tampon cserével, pár naponta. Sajnos most a dokival addig nem találkozok, nem tudom megkérdezni, azért itt próbálkozom.
2022. júl. 7. 06:06
 3/3 Molyember ***** válasza:
Ne olvass utána, mert csak megijeszted magad. Nem vagy fogorvos, nem értesz hozzá, a neten meg mindig a legdurvább lehetőségeket szedik elő. Ha a doki azt mondta, hogy mehetsz, akkor mehetsz.
2022. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!