Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete volt bölcsessegfog műtétem. A héten Hétfőn vették ki a varratokat, 2 napja elkezdett egy olyan problémám lenni, ami eddig nem volt. Ha bármit iszok, vagy szájvízzel öblögetek, durván kellemetlenül fáj a helye. Olyan mintha belemenne a folyadék(nyilván belemegy) és belenyilal a fájdalom. Ez normális? Mert eddig nem tapasztaltam ezt. Azóta ilyen, mióta egy kettétőrt fogpiszkálóval(hogy ne legyen éles) kiszoktam kotorni a kaja maradékot. Mit tudok tenni?


2022. júl. 8. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nyúlj bele a sebbe! Betadine-nal ecseteld óvatosan. Szájvízzel most ne öblögess.
2022. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te jól vagy? Ilyet nem szabad csinálni, belenyúlni a sebbe. Elfertőzted valoszínű. Vissza kéne menni az orvoshoz. Eleve az nem normális, hogy belemegy a kaja ennyi idő után. Ha összevartak annak össze kellett volna nőnie. A megoldás az lett volna hogy extra puha babafogkefével fogmosas közben ott is megmosod este meg reggel. Ezt az orvos javasolta mikor nekem húzták. Nem is volt semmi komplikáció.
2022. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a bölcsesség fog helye, ott nekem nem varták össze teljesen, hogy ki tudjon folyni a dolgok. Azt mondták a varratszedésnél, hogy szépen gyógyult és azt is, hogy 2-3 hónap mire teljesen összenő. Simán belemegy az ételmaradék, és egy sima fogkefével nem tudom kiszedni. Azért kezdtem el fogpiszkálóval kiszedni, mert pár napja beleragadt egy rízsszem. Akkor csak azzal tudtam kiszedni, és miután kijött gondoltam megnézem, hogy van e benne még valami. Akkor szedtem ki egy már félig rohadt, büdös 3 napos! étel maradékot. Pedig öblögetek, napi 3-4x fogat mosok. Ezért kezdtem el kiszedni fogpiszkával....
2022. júl. 8. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Remek fogorvosod van. Nekem semmi lyukat nem hagytak és nem is voltak problémáim. Ez így elég anszurd helyzet. A kaja sem bó ha benne marad de a fogpiszkálós megoldás sem jó ötlet. Mindenképp hívd fel a fogorvosod mert nem normális, hogy fáj. Talán tud mondani valami szakszerűbb megoldást a fogpiszkáló helyett. Meg a fájdalomra is. Egyebként a clorhaxamed nagyon jó minden gyulladásra. Dmben lehet kapni. De előbb kérdezd meg róla az orvost.
2022. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nálunk a Győri kórházban a szájsebészeten volt. Hát azért remélem tudta mit csinál, ha már napi szinten nem kevés emberrel végzi el ugyan ezt....
2022. júl. 8. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor tőle kerdezd meg mit csinálj most mert a fotelból szerintem lövése sincs senkinek. De az tuti nem normális hogy fáj ha eddig nem fájt és az sem, hogy több napos kaja rohadjon benne. Bocsi.
2022. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazábol azért kérdeztem meg hátha volt már valakivel ugyan ez. Nyílván próbáltam elérni a saját fogorvosom.... majd megpróbálom Hétfőn.
2022. júl. 8. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!